SAÜ 2013 Bahar Dönemi Ara Kayıt İşlemleri ve Harç Ücretleri

SAÜ 2013 Bahar Dönemi Ara Kayıt İşlemleri ve Harç Ücretleri

Sakarya Üniversitesi 2012 / 2013 Eğitim ve Öğretim Yılı Baha Yarıyılı Kayıt İşlemleri için çeşitli bilgiler ve Harç Ücreti Bilgileri SAÜ tarafından açıklanmaya başladı.

2013 senesi Ocak ayı içerisinde Ara Dönem Kayıt İşlemlerini yapacak olan Sakarya Üniversitesi tarafından ilk açıklama geldi. Açıklama kapsamında aşağıdaki bilgiler verilmiştir.

 

Sakarya Üniversitesi 2013 Bahar Dönemi Kayıt Duyurusu

***

Kayıt yenilemesi yapacak olan Ara Sınıf (Ön Lisans – Lisans – Yüksek Lisans – Doktora)  öğrencilerimiz 2012-2013 Bahar Dönemi Katkı Payı ve Öğrenim Ücretlerini 22/01/2013 tarihinden itibaren ödeyebileceklerdir. Son ödeme tarihi 30 Ocak 2013 olarak belirlenmiştir.

Öğrencilerimiz ödemeleriniz TC Kimlik Numaraları ile Garanti Bankası Şubeleri – Bankamatikleri ve İnternet Şubelerinden, Türkiye genelindeki tüm PTT Şubelerinden ödeyebileceklerdir.

***

Sakarya Üniversitesi 2013 Bahar Dönemi Kayıt Tarihleri (Değişebilir)

Bahar Yarıyılı Ders Programlarının İlanı 14 Ocak 2013
Katkı Payı/Öğrenim Gideri verilerinin Bankaya bildirilmesi 14 Ocak 2013
Katkı Payı/Öğrenim Giderlerinin Yatırılmasının Son günü 30 Ocak 2013
Kapatılacak derslerin ilanı 31 Ocak 2013
Açılmayan Ders yerine yeni ders seçimi 01 – 02 Şubat 2013
Derse Yazılma İşlemleri  28 – 29 – 30 Ocak 2013
BAHAR YARIYILI  4 Şubat 2013 – 12 Mayıs 2013

Sakarya Üniversitesi 2013 Bahar Dönemi Harç Duyurusu

Sakarya Üniversitesi tarafından duyurulan 2012 – 2013 Bahar Dönemi Ara Kayıt Harç Ücretleri Aşağıdaki gibidir…

Sakarya Üniversitesi Harç Ücretleri
Sakarya Üniversitesi Harç Ücretleri

 

Fotoğrafı büyütmek için Üstüne Tıklayınız ve Sol Alt kısımdaki MAX düğmesine basınız. Dileyenler aşağıdaki linkten PDF olarak da indirebilirler.   2012-2013-Bahar-Yariyili-Katki-Payi-Tablosu-Ara-Siniflar

 

NOT:

 • 2012-2013 Öğretim Yılı Öğrenim Ücreti ve Katkı Payı Miktarları, Bakanlar Kurulunun 29.08.2012 tarih, 2012/3584 Sayılı Kararına göre Hazırlanmıştır. Öğrenciler Katkı Payı/Öğrenim Ücreti Ödemelerini Garanti Bankasının Bütün Şubeleri Veznelerinden, Garanti İnternet Bankacılığı ve Garanti ATM’den Üniversite Ödemeleri Kısmından TC kimlik Numaralarını Vererek/Girerek Yapabileceklerdir. Ayrıca Türkiye genelinde PTT aracılığı ile yapılabilecektir.(PTT’den yapılacak ödeme işlemlerinde işlem başına 2,50.-Tl. hizmet bedeli tahsil edilecektir.)
 • 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında okudukları programın öğrenim süreleri içerisinde yer alan birinci öğretim öğrencilerinden katkı payı alınmaz.
 • ANCAK; Hazırlık sınıfı veya yabancı dil geliştirme programı hariç olmak üzere, önlisans, lisans ve lisansüstü düzeydeki yükseköğretim programlarından program süreleri (önlisans iki yıl, lisans dört yıl, lisans ve yüksek lisans derecesi birlikte altı yıl, yüksek lisans iki yıl, doktora dört yıl) sonunda mezun olamayan (birinci öğretim) öğrencilerden öğrenci katkı payı ve öğrenim ücreti alınır.
 • II.Öğretimde İlk %10’a Giren Öğrenciler I. Öğretim Katkı Payı Kadar Öğrenim Ücreti Öderler. I.Öğretim öğrencilerine %10 uygulanmayacaktır.
 • Şehit ve Gazi Çocuğu Olduğunu Askerlik Şubelerinden veya Emniyet Müdürlüklerinden Alacakları Belge İle Beyan Edenler Katkı Payı / Öğrenim Ücreti Ödemezler.(Belgelerin Aslının Getirilmesi Gerekir.)
 • Yabancı Uyruklu Öğrenciler 2012-2013 BAHAR Dönemi Öğrenim Ücretini Sadece Bu Döneme Ait Olarak Tabloda Belirtilen Miktar Kadar Ödeyeceklerdir. Sistemde YU Numarası Olmayanlar Katkı Payını Sadece KAMPÜS’te Ödeyebileceklerdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

64 yorum

   • Üni. net bir tarih vermedi. Ama KAYIT Günü bitmeden 1 gün önce yatırmanızda fayda var. Kayıt günü Çarşamba ise siz Salı günü ödeme yapın.

 1. merhaba.ben bu sene saü yü kazandım.sağlık yüksekokuluna kaydolacağım.katkı payını hangi tarihte ödemem gerekiyor yardımcı olur musunuz ?

 2. Merhaba bir tesrlik çıkmazsa salı günü uzaktan eğitim yüklek lisans başvurusu için gelicem. bütün evrakları tamamladık ama bir tek “1.Ön Başvuru Beyanı(imzalı)” maddesinde belirtilen orada dolduralacak bir belge midir yoksa online başvuru sırasında mı oluşturmak gerekiyordu acaba?

  • Büyük ihtimalle elle doldurulup buradan teslim edilecektir. Veya sistemden bir ön başvuru yaptıysanız onun çıktısı da olabilir.

 3. merhaba sakarya ünivertesinin %10luk durumuna girenlerin durumu ne zaman açıklanıyor….

 4. merhana ben sabisten IBAN numaramı yenilek istiyorum ama nerden olduğunu bulamadım yardımcı olurmusunuz…

  • Ne yazık ki sistem şuan güncelleme yapamıyor. Yani düzenleme imkanına sahip değilsiniz. Bilgi İşlemden direkt olarak gidip düzenleme yapabilirsiniz..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar