beylikdüzü escort

SAÜ 2015 Diploma Teslim Tarihi ve Ücreti Belli Oldu

SAÜ 2015 Diploma Teslim Tarihi ve Ücreti Belli Oldu

Sakarya Üniversitesi tarafından 2014/2015 yılı için belirlenen Diploma Ücretleri yada diğer adıyla Mezunlar Derneği Bağış Miktarları ile Diploma Tarihleri belli oldu.

Sakarya Üniversitesi tarafından resmi bir açıklama yapılmamış olsa da öğrencileri diplomaları Mezuniyet Törenlerinden sonra dağıtılmaya başlanacak.

Bu açıdan bakıldığında diplomalar Haziran ayı bitmeden, mezun Olmaya Hak Kazanmış öğrencilere teslim edilmiş olacak.

 

Diploma Alabilmek İçin 40 TL Ödenecek

Geçtiğimiz yıllarda bazen iptal olan bazen ise iptal edilmeyen Diploma Ücretleri geçen sene isim değiştirmiş ve SAÜ Mezunlar Derneği Bağış Ücreti adını almıştı.

Bu sene bu Zorunlu Ödemenin 40 TL olacağı belirtildi.

Ödeme yapılmadan Diploma Teslimi olmayacağı için öğrencilerin Ödemelerini Banka kanalı ile yapmaları ve Dekont ile Diploma Servisine başvurmaları gerekecektir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

32 yorum

 1. Ben 2015 mezunuyum diplomami almadım almak için ne yapmam gerekiyor hangi bankaya para yatiracagim ?

  • Kampüse gelin Öğrenci İşlerinden alabilirsiniz.
   Ödeme yapma yada yapmamak size kalmış. Yaparsanız gelince buradaki Garanti Bankasından yapabilirsiniz.
   Yaparsanız artınız size 5 adet Aslı Gibidir damgası vurulmuş diploma örneği verilmesi olacak.

 2. Merhaba 20 Ocak 2017 tarihinde tek ders sınavına girerek mezun oldum.Diplomaların teslim tarihi , akademik takvimde 6 Şubat olarak gözüküyor.Peki tek derse girip mezun olanlar için hangi tarihten itibaren diplomalar verilmeye başlanıyor ?

  • Diplomaların onayı basımı v. derken 1 aya yakın bir süre geçer. Şubat sonu Mart başı gibi alabilirsiniz.

   • Peki ilişik kesme formunun doldurulması , öğrenci kartının iade edilmesi ve mezunlar derneği adına para yatırılması dışında herhangi bir işlem daha yapmam gerekiyor mu ? Bir önceki sorumla ilgili bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

   • Öğrenci işlerine gidip 10-15 dakika içinde işlemleri halledeceksiniz. Birkaç odaya girip çıkmanız lazım. İmzasıdır, onayıdır, teslimidir vs. Başka işlem yok.

 3. 2014 yilinda mezun olmustum ama diplomami almadim halen duruyor. Diploma almak icin hangi evraklar gerekli ve gitsem hemen diplomami alabilir miyim?

  • İlişik Kesme Evrakı verilmiştir sanırım. Öğrenci Kimliği de iade edildi ise direkt gidip alabilirsiniz kimlikle.

 4. 2016 güz yarıyılı mezunuyum diplomami halen almadim bahar yarıyılı diplomaları dağıtılırken alabilirmiyim ?

 5. Geçici belge almıştım okulu bitirdiğime dair onu kaybettim duyduğuma göre Diploma alınırken oda isteniyormuş ne yapabilirim acaba bu arada ben 2013 mezunuyum

  • Geçici mezuniyet belgesini kaybeden öğrenciler Türkiye baskısı olan bir gazetede zayi ilanı verdikten sonra yayımlanan ilan ve bir dilekçe ile birlikte Rektörlük Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına gelerek diplomalarını alabilirler.

   • 2013 mezunuyum diplomami almadım. Iki yillik mezunum. Para yatırmam gereklimi? Hangi bankaya yatırmalıyım? Ücreti ne kadardır? Ben evlendim soyadim değişti bir sorun olurmu?

   • Eski soyadınız ile alırsınız diplomayı sorun olmaz.
    Ödeme yapıp yapmama size kalmış. Yaparsanız Mezun Kartı ve yanında 5 adet okuldan onaylı Diploma Örneği alıyorsunuz. Normalde Noterden tek bir örneği 50 – 60 TL den aşağı alamazsınız. Ödeme yapacağım derseniz Garanti şubesinden Diploma Parası olarak ödeme yapabilirsiniz. 40 TL falan olması lazım.
    Önce okul ile görüşün, ona göre ödemeyi yapın derim. Diplomanız MYO yada Öğrenci İşlerinde olabilir.

   • Cevabınızı okudum. Ben MYO okulumdan iliskimi kesip belgelerimi almıştım. Diplomam MYO’unami göndermişlerdir. Bana 2013 yılında kampüsten alın demişlerdi.

   • Onu sormanız lazım. Kampüsten alın dedilerse o zaman kampüsten ödemenizi yaparsınız veya ödeme yapmadan alırsınız.

 6. Parayı hangi bankaya yatıracağız, başlandı mı dağıtılmaya diplomalar ve son soru öğrenci işlerinden mi alacağız diplomayı 🙂

  • Garanti Bankasına ödemeler yapılıyor her sene. Bu senede oraya yatırılır. Diplomalar henüz çıkmadı sanırım. Ama buı hafta içi çıkabilir. Öğrenci İşleri ile bir görüşün.

  • Yetiştirilecek denildi. Ama Öğrenci İşleri yetiştirebilir mi birşey diyemiyorum.
   Özellikle TEK DERS Sınavına kalanların ki yetişmeyebilir.

 7. böyle saçmalık mı olur yaa, zorunlu bağış ne demek… Diplomayıda parayla satacaksın ya helal sana SAÜ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar