antalya escort

SAÜ 2017 Yılı Yaz Okulu Başvuru Duyurusu, Akademik Takvimi ve Harç Ücretleri

SAÜ 2017 Yılı Yaz Okulu Başvuru Duyurusu, Akademik Takvimi ve Harç Ücretleri

Sakarya Üniversitesi 2016/2017 yılı Yaz Okulu için Kayıt İşlemleri, Harç Ücretleri ve Akademik Takvimi açıklandı.

Ücretler hem Sakarya Üniversitesi Öğrencileri hem de Misafir Öğrenciler için geçerli olacaktır. Misafir Öğrenciler ödemelerini 2 KATI olacak şekilde yapacaktır. Yani listedeki Ders Saat Ücretleri *2 olarak hesaplanacaktır.

Diğer detaylar, harç ücret listesi, akademik takvim aşağıdaki gibidir.

 

Sorularınızı YORUM kısmından sorabilirsiniz.

 

Duyuru 1


Üniversitemiz öğrencileri yaz okulu derse yazılma işlemleri için ogr.sakarya.edu.tr/tr web adresinden 01-04 Haziran 2017 tarihleri arasında SANAL yazılma yapabilir ve ders başı ücretlerini görebilir.

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı yaz okulu ile ilgili tüm işlemler 473 sayılı Üniversitemiz Senatosunca kabul edilmiş Yaz Okulu Esaslarına göre yürütülecektir. Buna göre kayıt süreci, yaz okulu ücretleri ve tüm dökümanlar ekte tanımlanmıştır.


Duyuru 2

Yaz Okulu Ders Listeleri – dersprogramlari.sabis.sakarya.edu.tr

Yaz Okulu Ücretlerini TC Kimlik Numaranız ile Garanti Bankası ve PTT Şubelerinden ödeyebilirsiniz.

Derse yazılma 06 – 07 Haziran 2017 tarihlerinde ogr.sakarya.edu.tr/tr adresinden SAÜ Yaz Öğretimi Esaslarına göre yapılacaktır.

Açılmayan derslerin ilanı 08 Haziran 201 7 tarihinde www.ogrisl.sakarya.edu.tr adresinde yayınlanacaktır.

Açılmayan ders yerine yeni derse yazılma 09 Haziran 2017 tarihlerinde ogr.sakarya.edu.tr/tr adresinden yazılma yapılabilir. Ancak daha önce yazılmış olduğunuz ve açılmış olan dersten çıkılamaz.

Yaz Okulu Başlangıcı :  12 Haziran 2017

Yaz Okulu Bitiş: 23 Temmuz 2017

Yaz Okulu Final Sınavları: 24-30 Temmuz 2017


 –

SAÜ 2016/2017 Yaz Okulu Harç Ücretleri

SAÜ 2017 - Yaz Okulu Ücretleri

 

 • Öğrencilerimiz; 01 Haziran 2017 Tarihinden İtibaren Yaz Okulu Ücreti Ödemelerini GARANTİ BANKASININ Bütün Şube Veznelerinden, Garanti İnternet Bankacılığı ve Garanti ATM’lerinin Üniversite Ödemeleri Kısmından; TC KİMLİK NUMARALARINI Vererek/Girerek Yapabileceklerdir. Ayrıca Türkiye Genelinde PTT Aracılığı ile Yapılabilecektir. (PTT’den Yapılacak Ödeme İşlemlerinde İşlem Başına 2,50.-Tl. Hizmet Bedeli Tahsil Edilecektir.)
 • Öğrenciler Yaz okulundan Alacakları Derslerin Kredilerini (saatlerini) SABİS’ten Öğrenip, Hesaplayabileceklerdir.
 • Açılmayan Dersler ve Fazla Yatırılan Ücretler İçin Ödenmiş Olan Yazokulu Ücretlerinin İade İşlemleri Ağustos 2017 Tarihinden İtibaren Yapılmaya Başlanacaktır. Açılan, kayıt yaptırılan ve eğitim-öğretimi yürütülen derslerin ücreti herne sebeple olursa olsun geri iade edilmeyecektir. Öğrencilerimizin iadelerini alabilmeleri için KENDİLERİNE AİT hesap numaralarının Sabislerinde yer alması gerekmektedir. Başkasına ait ıban numarasına iade yapılamaz.
 • Üniversitemize kayıtlı engelli öğrenciler özür oranları kadar indirimli ücret ödeyeceklerdir.
 • Öğrenciler Yaz okulundan Kaç Saat Ders Alacaklarını Hesaplayıp Bankaya Ödeyecekleri Toplam Miktarı Söylemeleri, Garanti İnternet Bankacılığı Veya Garanti ATM’yi Kullananların Önceden Belirledikleri Miktarı Kendileri Girmeleri Gerekir.
 • Diğer Üniversite Öğrencileri belirlenen ücretin İKİ katını ödeyeceklerdir.
 • Kayıtlı Oldukları Fakülte Dışında Ders Almak İsteyen Öğrenciler, Ders Almak İstedikleri Fakültenin Yaz okulu Ücretini Ödeyeceklerdir.
 • Yaz okulu Ücretini Eksik Ödeyenler Ders Kaydı Yapamayacakları İçin, İlan Edilen Tablodan Ödenecek Yaz okulu Ücretlerinin Kredi Başına (saat) Tam Olarak Hesaplanarak Yatırılması Gerekir.
 • Yabancı Uyruklu Öğrenciler (Mavi Kart, Suriye Uyruklu, TC Uyruklu olup okulunu yurtdışında okuyanlar dahil) Türk öğrenciler ile aynı ücreti ödeyeceklerdir. Ödemelerini YU Numaraları ile Yapabileceklerdir.
 • Türkiye Burslusu (Üniversitemizde kayıtlı öğrenciler) olarak öğrenim Gören Öğrenciler ile Şehit ve Gazi Çocuğu Olan Öğrenciler dışındaki TÜM öğrenciler Yaz Okulu ücreti ödeyeceklerdir.
 • İkinci ve uzaktan öğretim programına kayıtlı olmakla birlikte birinci öğretim programına kayıtlı öğrencilerle beraber yaz okuluna devam eden ikinci ve uzaktan öğretim öğrencileri birinci öğretim öğrencilerinin ödedikleri tutarda yaz okulu ücreti ödeyeceklerdir.
 • Yaz okulu Ücreti Ödeyen Öğrenciler, Ödeme Belgelerini (Banka Dekontu, İnternet çıktısı ATM fişi gibi) İstenildiğinde İbraz Etmeleri Gerekir.

 

SAÜ 2016/2017 Yaz Okulu Açılan Dersler

http://ebs.sakarya.edu.tr/ adresi üzerinden Bölüm Seçimlerinizi yaparak Yaz Okulunda Açılması Muhtemel derslerin listesini görebilirsiniz. Listede yer alan dersler yeterli başvuru almazsa açılmayabilir.

 

Misafir Öğrenciler İçin Yaz Okulu Başvuru Süreci

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı yaz okulu ile ilgili tüm işlemler 473 sayılı Üniversitemiz Senatosunca kabul edilmiş Yaz Öğretimi Esaslarına göre yürütülecektir.

Buna göre kayıt süreci, yaz okulu ücretleri ve tüm dökümanlar aşağıda ve ekte tanımlanmıştır.

 

Yaz Okulu için açılacak derslere dersprogramlari.sabis.sakarya.edu.tr/ adresinden bakabilirsiniz

Yaz okulu ücretleri yayınlanmıştır. Üniversitemiz dışından gelecek öğrenciler bulundukları illerden TC Kimlik Numaralarını söyleyerek ücret tablosundaki bilgiler doğrultusunda 07-08-09 Haziran 2017 tarihlerinde Garanti Bankası Şubelerine yatırabilirler.

Açılan dersler www.ogrisl.sakarya.edu.tr adresinde 08 Haziran 2016 tarihinde yayınlanacak olup dersin saati bilgisini bu tablodan görebilirsiniz.

NOT:Tabloda yer alan dersin saati sütununda yer alan rakamın iki katı olarak hesaplanacaktır.

 

Misafir Öğrenciler İçin Derse Yazılma İşlemleri

09 Haziran 2017 tarihinde ebasvuru.sabis.sakarya.edu.tr adresinden “2016-2017 Yaz Öğretimi Diğer Üniversite Öğrencileri Ön kayıt Formu‘nu eksiksiz doldurunuz.

Formun Çıktısını alınız.

Ekine Banka Dekontu ve Öğrenci Kimlik Fotokopisi (veya Öğrenci Belgesi) ekleyerek 09 Haziran 2017 tarihinde Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığına teslim ediniz. Teslim yerleri tablosu www.ogrisl.sakarya.edu.tr adresinde yayınlanmıştır.

 • Yazılmış olduğunuz dersten çıkılamaz.
 • Çakışma olan derse yazılma yapılamaz.
 • İhtiyaç halinde 22-23 Haziran tarihleri arasında öğrenci belgeleri danışma Bürosundan alınabilir.

Form Teslim Noktaları için TIKLAYINIZ

 

SAÜ 2016/2017 Yaz Okulu Başvuru Şartları

 

 • Sakarya Üniversitesinin ön lisans ve lisans programlarında uygulanır. Yaz öğretimi süresi, final sınavları hariç, 5 haftadır.
 • Yaz öğretimi uygulama takvimi ve açılacak dersler Güz Yarıyılı Final Sınavları başlama tarihinden önce web sayfalarından ilan edilir.
 • Yaz öğretiminde açılacak dersler, bölümün/programın olumlu görüşü, fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulu kurulunun önerisi ve Senato Kararı ile belirlenir. Eğitim biriminde bazı dersler ortak açılabilir. Bölümde açılacak ders sayısı; eğitim birimince belirlenen ortak dersler dışında 10 ders ile sınırlıdır. Bitirme çalışması, Tasarım, Mesleki Eğitim/Uygulama, İşyeri Eğitimi/Uygulaması ve benzeri dersler yaz öğretiminde açılamaz.
 • Yaz öğretiminde açılacak Üniversite Ortak dersleri; Rektörlük koordinasyonunda belirlenir.
 • Yaz öğretiminde bir dersin açılabilmesi için o derse kayıtlı öğrenci sayısının en az yirmi olması gerekir. Bir derse kayıt yaptıran öğrenci sayısı elliden fazla ise bu ders gruplara ayrılabilir. Zorunlu hallerde bu sayılar Üniversite Yönetim Kurulunca değiştirilebilir.
 • Derse yazılma işlemi; ilan edilen takvimde belirtilen günlerde yapılır.
 • Yaz öğretiminde öğrenci en fazla on (10) birim saatlik ders veya 3 ders alabilir.
 • Öğrenciler Yaz Öğretiminde alt yarıyıllara ait hiç almadığı, alıp da başarısız olduğu, geçip de yükseltmek istediği dersleri de alabilir. Bu derslerden aldığı son not geçerlidir. Yüzde ona giren öğrenciler bahar yarıyılı sonunda belirlendiğinden yaz öğretimi sonunda alınan başarı notları yüzde on sıralamasını değiştirmez.
 • Bahar Yarıyılı sonunda bulunduğu yarıyılı kadar alması gereken tüm dersleri almış ve başarmış olmak kaydıyla ağırlıklı genel not ortalaması 3.00 ve üzeri olan lisans öğrencileri yaz okulundan bir üst sınıftan ders alabilir.
 • Öğrenciler; Sakarya Üniversitesi’ndeki başka bölüm veya programlardaki ders/dersleri, öğrenim çıktısı ve içeriği uygun olmak kaydıyla Bölüm Başkanlığının uygun görüşü ile alabilirler.
 • Öğrenciler ders/dersleri, öğrenim çıktısı ve içeriği uygun olmak ve Madde 7’de belirlenen sınır dahilinde Bölüm Başkanlığının uygun görüşü ve Fakülte Yönetim Kurulu kararı ile Sakarya Üniversitesi dışındaki üniversitelerden de alabilirler.
 • Ara sınıf öğrencilerinin başarı sıralaması, bahar yarıyılı sonunda alınan notlar ile belirlenir. Yaz öğretimi sonunda alınan notlar ağırlıklı genel not ortalamasına dahil edilir. Fakat başarı sıralamasını değiştirmez.
 • Yaz öğretimi sonunda mezun olan öğrencilerin genel not ortalamaları, üniversite mezuniyet derecelerini etkilemez.
 • Diğer Üniversitelerden gelecek öğrenciler Üniversitelerince verilecek Yönetim Kurulu Kararı ile yaz öğretiminden belirlenen esaslar doğrultusunda I. Öğretim ücretinin iki katını ödemek kaydıyla yaz okulunda açılmış olan derslere yazılabilirler. Yaz Öğretiminde alınan başarı notları Üniversitemiz öğretim ve sınav yönetmeliklerinin ilgili maddesi kapsamında değerlendirilir.
 • Ders kaydı yaptıktan sonra açılan dersten çıkmak isteyen öğrenciye ücret iadesi yapılmaz. (üniversite dışından gelen öğrenciler de dahil)
 • Yaz öğretimi ders ücretleri eğitim birimi bazında ödenir.
 • Yaz öğretimi öğrenim süresi dışındadır.

 

SAÜ 2016/2017 Yaz Okulu Akademik Takvimi

Sakarya Üniversitesi 2016/2017 yılı Yaz Okulu Akademik Takvimi aşağıdaki gibidir.

 

Yaz Öğretimi Derse Yazılma İşlemleri 06-07 Haziran 2017
Kapatılacak derslerin ilanı 08 Haziran 2017 Perşembe
Açılmayan Ders yerine yeni ders seçimi Yazılma yapmayanlar veya ilave ders almak isteyenler için ders kaydı 09 Haziran 2017 Cuma
Yaz Öğretimi Başlangıcı 12 Haziran 2017 Pazartesi
1.HAFTA  12-18 Haziran 2017
2.HAFTA 19-23 Haziran 2017
BAYRAM HAFTASI 24-25-26-27 Haz.
Telefi Dersleri *  1-2 Temmuz 2017
3.HAFTA  3-9 Temmuz 2017
4.HAFTA  10-16 Temmuz 2017
5.HAFTA  17-23 Temmuz 2017
Yaz Öğretimi Bitişi 23 Temmuz 2017 Pazar
Yaz Öğretimi Sınavları başlangıcı  24 Temmuz 2017 Pazartesi
Yaz Öğretimi Sınavları bitiş 30 Temmuz 2017 Pazar
Mazeret Sınavları 01 – 02 Ağustos 2017
Tek Ders Sınavları 04 Ağustos 2017 Cuma

 

* Bayram haftası 24 Haziran Cts/25 Haziran Pzr günleri yapılamayan dersler telafi edilecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

187 yorum

 1. Ben 2017 2018 de baska bir okulda yaz okuluna girmek istiyorum fakat hazirlik(ingilizce) belgem yok. Hazirligin zorunlu oldugu okullardan ders alabilir miyim? Bir de eger baska bir okuldan yaz okulu alirsam gecme notu yine sakarya da ki gibi mi olur?

  • Geçme notu o üniversiteye özel olur. SAÜ’deki not geçerli olmaz.
   Yaz Okulunda ders alabileceğiniz üniversiteleri dekanlık belirler. Kafanıza göre alamazsınız.
   hazırlık konusunda bir şey diyemem. Gideceğiniz üniversite ile görüşmeniz lazım

   • Peki bu universiteler ve acilacak dersler ne zaman belli olur acaba ?

   • Bölümler genelde üniversite listeleri dönem sonuna doğru belirlerler. Açılacak derslerle alakalı olarak dersi alacağınız üniversiteyi takip etmeniz gerek.

 2. Misafir öğrenci olarak yaz okulu aldım siyasal Bilimler Fakültesinden ders ortalamam 50.75 geçtim mi kaldım mi bilmiyorum harf notu falan yazmıyor ortalamamin yaninda finalim 45

  • Notlar sizin üniversiteniz tarafından da harflendiriliyor olabilir. Sınavlardan hemen sonra harf notu düşmez zaten. 1 hafta kadar sürebilir.
   Misafir Öğrencilerde durum ne olur bilemem.

 3. Merhaba, seçtiğim ders başka MYO’da açılmış. Bunu kendi okulumda olmak şartı ile başka ders ile değiştirme şansım var mı. Ders seçimi bittiği halde?

  • Normalde bu şekilde bir değişim yasak. Ama başka MYO da açıldığı için bir ihtimal tölarans gösterebilirler.
   Ancak pek ümitlenmeyin.

 4. Universitenize misafir olarak yaz okulu dersi alicam fakat yabanci uyrukluyum basvuru kayit formunda nufus cuzdani bilgileri soruyo ne yapabilirim

  • Öğrenci İşleri ile bir görüşün. Formda da olan kısımları doldurun. Yabancı Kimlik No veya Pasaport No ekleyebilirsiniz.

  • Uzaktan Eğitim için yaz okulu açılıyorsa eğer aynı sistem olur. Normal dönem gibi.
   Ama UZEM ile bir görüşün derim.

 5. misafir öğrenciyim 9 haziranda sınavım var öğrenci işlerini arıyorum ulaşamıyorum ne yapılabilir bu konu da buradan en azından yardımcı olabilirseniz sevinirim. tarihte veya belgeleri teslim edecek kişinin kendisinin olması konusunda esneklik var mı?

  • Başkası teslim edebilir sanırım. Bu konuda evrakları siz ayarlarsanız ve eksiksiz olursa öğrenci işleri bunu anlayışla karşılayacaktır diye düşünüyorum.
   Mesai saatleri içerisinde sıkça arayın derim. Açacaklardır.

 6. Misafir öğrenci olarak kayıt olucam. Ayın 9unda internet üzerinden formu doldurup dekontla beraber teslim edicem ama okulum sizin üniversitenizden almak istediğim dersleri onaylamak için 14üne tarih verdi. Eğer yaz okulunda istediğim dersleri uyuşmadığı gerekçesiyle kabul etmezlerse yaz okulu için ödediğim harç ücretini geri alabilir miyim ?

  • Öğrenci İşleri ile bu konuyu görüşüp o şekilde işlem yapın. Yaz Okulunuzun SAÜ’De onaylanması ve derslerin açılması durumunda iade işlemi yapmazlar. Sizin üniversiteniz kabul etmezse o zaman paranız yanabilir.

  • Uzaktan yaz okulu açılmıyor diye biliyoruz. İLİTAM için bir görüşün dilerseniz. Açılacak mı onu da öğrenmiş olursunuz.

1 3 4 5

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar