beylikdüzü escort

SAÜ AKTS Transkript Sayfası Yine Çıldırdı

SAÜ AKTS Transkript Sayfası Yine Çıldırdı

Son dönemde Finaller ve Bütünlemeler için AKTS Transkript sayfasına giriş yapan öğrencileri beklemedikleri birçok sürpriz karşıladı.

Peki, son dönemde AKTS Transkript sayfalarında hangi sorunlar yaşanıyor.

  • Daha önce alınan ancak yeniden kalınan dersler iki kez transkript sayfasına işlenmiş durumda. Yani 5 AKTS’lik bir dersten iki kez FF almış gibi görünüyorsunuz.
  • Bölümle alakası olmayan dersler ALINMADI olarak sisteme işlenmiş. Misal 4. Sınıfta okuyan bir öğrenciye 1. ve 2. sınıftan ALINMADI ibareli dersler gelmiş durumda. Gelen dersler ise EBS veya BÖLÜM Ders Listesinde olmayan dersler.
  • Yükseltmeye alınan dersler iki kez yazılmış durumda. Misal ilk alınmada DD olan bir ders sonrasında BB geldi ise sisteme hem BB hem de DD olmak üzere iki kez işlenmiş durumda.
  • AKTS Toplamları hatalı. 1. sınıfta Toplam AKTS sayısı 27 olarak AKTS sayfasına işlenmişken derslerin yanındaki AKTS sayılarını hesapladığımızda 35 çıkabiliyor. Yada tam tersi 30 yazılmışken 25 sayılabiliyor.

 

Sakarya AKTS Transkript Sayfası Çıldırdı
Sakarya AKTS Transkript Sayfası Çıldırdı

 

Kısacası dönem sonu geldi ve AKTS Sayfaları kafayı yedi. Bakalım Öğrenci İşleri buna nasıl bir çözüm getirecek.

Bildiğim tek şey şuan 3. Sınıfta olan birçok kişinin toplam AKTS sayısı 250 civarına çıkmış durumda. Yani direkt mezun olma seviyesi atlanmış durumda.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. Merhaba transkriptteki akts ler güncel degil.seçmeli dersler 3 akts olarak gozukuyor.aslında 5 akts olması gerekiyor.bu durumda ortalamayı düşuruyor.transkript güncelleme nasıl olucak ?

    • Transkripteki AKTS değerleri her sene değişmez. DERSİ ALDIĞINIZ SENE Kaç AKTS değerine sahipse o değerde kalır. Hesaplama yapılırken de o AKTS DEĞERİ üzerinden hesaplanır. AKTS Açığı için Seçmeli Ders alabilirsiniz. Yada Öğrenci İşleri ile görüşebilirsiniz:

  2. Bu sorun ne zaman çözülecek. İKY dersi iki kez GR yazılmış ve 1.81 olan ortalamamı 1.73 e indiriyor. Staja gideceğiz 2ay sonra. Öğrenci işlerinden fazlalığı bir kez sildirdiğim halde yine aynı ders tekrar iki kez yazıldı.

  3. Erasmus programıyla yurtdışına gidip oradan aldığımız dersler de “Alınmadı” görünüyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar