SAÜ Eğitim Fakültesi Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

SAÜ Eğitim Fakültesi Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Mezuniyet Töreni Hendek Eğitim Fakültesi Dekanlığı ve Hendek Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz sene de oldukça güzel bir organizasyon ile Bayraktepe’de Mezuniyet Töreni gerçekleştiren SAÜ Hendek Eğitim Fakültesi bu sene de Tören Sonrası İftar Etkinliği ile Bayraktepe’de buluştu.

 

Fakültemiz Ülke Genelinde 3. Sıraya Yerleşti 

Hendek Atatürk Stadyumu’nda yapılan kep atma töreninde konuşma yapan Hendek Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç Dr. Şenol Beşoluk ” Değerli katkılarını her zaman veren Hendek Belediyesi başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşları adına Sakaya Üniversitesi Hendek Eğitim Fakültesi adına şahsım ve Fakültem adına teşekkür ederim. Sakarya Üniversitesi Eğitim fakültesi 91 Türk Üniversitesi arasında üçüncü sırada yer almaktadır. Bu başarının mimarı saygıdeğer meslektaşlarımı ve en büyük ilham kaynağımız, var oluş nedenimiz değerli öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Öğretmek üzere yola koyulan cehalet savaşçıları olarak, öğrenmekten asla vazgeçmeyeceğinize inancım tamdır. Ülkemizi gerçek hedefe ulaştıracak yolda en büyük role sahip olan irfan ve bilim ordusunun değerli mensupları olan sizlere başarılar diliyor, her birinizle ayrı ayrı gurur duyuyorum ” Dedi.

SAÜ Eğitim Fakültesi Mezuniyet Töreni 2014 Birinci
SAÜ Eğitim Fakültesi Mezuniyet Töreni 2014 Birinci

Siz Değerli Öğrencilerimiz Bizim Kültür Elçilerimizsiniz

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, kendisinin de öğretmen olduğunu belirtip, öğrencilere değerli meslektaşlarım diyerek başladığı konuşmasında ” Değerli öğrenciler sizler hayatınızın en güzel dört yılını ilçemizde geçirdiniz. Hendek’te güzel günlerinizin geçtiğini ve Hendek’ten ayrıldıktan sonra da Hendek’li olduğunuzu unutmayın. Gittiğiniz her yerde Hendek’imizin güzelliklerini anlatmanızı sizlerden Belediye başkanı olarak istiyorum, talep ediyorum. Biz sizleri ülkenin her yöresine dağılan birer elçimiz olarak görüyoruz. Buradan mezun olan kardeşlerimizin meslek hayatına atılarak mesleklerini devam ettirmelerini diliyorum. Mezuniyet töreniniz hayırlı olsun” Dedi.

SAÜ Eğitim Fakültesi Mezuniyet Töreni 2014 Kep Atma
SAÜ Eğitim Fakültesi Mezuniyet Töreni 2014 Kep Atma

Ülkemizin Geleceğine Işık Tutacaksınız 

Kaymakam Mustafa Ayhan da konuşmasında ” Çocuklarımız dört yıllık eğitim sürelerini başarılı bir şekilde tamamladılar. Siz eğitimciler geleceğe ışık tutacaksınız. Ülkemizin her köşesinde Hendek Eğitim Fakültesi’nden almış oldukları eğitimleri genç nesillerimize, çocuklarımıza olabildiğince güzel bir şekilde yansıtmalarını temenni ediyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum.Mezuniyetiniz hayırlı olsun ” Dedi.

SAÜ Eğitim Fakültesi Mezuniyet Töreni 2014 Konuşma
SAÜ Eğitim Fakültesi Mezuniyet Töreni 2014 Konuşma

Bu Güne Kadar 130.000 Mezun Verdik, Bu Sene Kapasitemiz 80.000 

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas ” Öğrencilerimizin, bu mübarek günlerde aldıkları diplomaları ile inşallah iş sahibi olmalarını temenni ediyorum. Sakarya Üniversitesi şimdiye kadar 130.000 mezun verdi. Üniversitemizin kapasitesi bu yıl itibarı ile 80.000 e çıktı, dünya çapında ödüller aldık. Üniversitemiz Avrupa ödülünü ikinci kez kazanan tek üniversite olmuştur” Dedi.

SAÜ Eğitim Fakültesi Mezuniyet Töreni 2014 Töreni
SAÜ Eğitim Fakültesi Mezuniyet Töreni 2014 Töreni

Emeklerin Boşa Çıkmaması İçin Sağlam Adımlarla Yürüyoruz 

Fakülte birincisi Seher Kaplan da bir konuşma yaparak ” Zaman su misali akıp geçti. Dört yıllık lisans eğitimimizi tamamlamış bulunuyoruz. Hem sevinçli hem de üzgünüz. Arkadaşlarımızdan, okulumuzdan, hocalarımızdan ve en önemlisi de Hendek’ten ayrılmanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Bu son bizim geleceğimize yeni bir başlangıç sağlayacak. Gelecek adına sağlam adımlar atmak üzere yola çıkmış bulunuyoruz. Bizleri yetiştiren değerli hocalarımıza ve ailelerimize teşekkür ediyorum. Emeklerinizi boşa çıkarmayarak yeni başarılara imza atacağız. Görevlerimizi en iyi şekilde yerine getireceğiz. Hep birlikte zoru başaracağımıza kimsenin şüphesi olmasın ” Dedi.

Konuşmaların ardından kendi bölümlerinde birinci olan öğrencilere hocaları tarafından mezuniyet belgeleri, plaket ve Hendek Belediyesi tarafından da Hendek tarihini anlatan kitaplar hediye edilerek başarı temennilerinde bulunuldu.

SAÜ Eğitim Fakültesi Mezuniyet Töreni 2014
SAÜ Eğitim Fakültesi Mezuniyet Töreni 2014

Okul Birincilerine Hendek Belediyesinden Cumhuriyet Altını 

Okul birincisi Seher Kaplan’a plaketini Sakarya Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas ile birlikte Hendek Belediye Başkanı Ali İnci verdi.

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, fakülte birinci, ikinci ve üçüncüsü olan öğrencilere Cumhuriyet altını hediye etti. 11 dalda toplamda 1055 öğrenci, okul birincisi Seher Kaplan’ın önderliğinde hep birlikte and okuyarak kepleri havaya attı. Keplerin atılması ile tören sona erdi.

 

Sayılarla Hendek Eğitim Fakültesi 2013/2014 Mezuniyet Töreni

 • Bilgisayar Öğretmenliği Mezunu: 200
 • Fen Bilgisi Öğretmenliği Mezunu: 100
 • İlkö. Matematik Öğretmenliği Mezunu: 103
 • İngilizce Öğretmenliği Mezunu: 10
 • Okul Öncesi Öğretmenliği Mezunu:  97
 • Rehberlik ve Psikoloji Mezunu: 135
 • Beden Eğitimi Öğretmenliği Mezunu: 3
 • Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Mezunu: 101
 • Sınıf Öğretmenliği Mezunu: 106
 • Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Mezunu: 95
 • Türkçe Öğretmenliği Mezunu: 105

Olmak üzere toplamda 1055 öğrencisini Hendek Eğitim Fakültesinden mezun etmiş durumdadır.

Mezuniyet Töreni Sonrası Bayraktepe’de İftar

Mezuniyet Töreni ve Keplerin atılmasından sonra Hendek Belediyesi tarafından Mezun olan 1055 Öğrenci ve Ailelerine Bayraktepe Sosyal Tesislerinde İftar Yemeği verildi.

Ücretsiz olarak otobüsler ile Bayraktepe’ye taşınan Öğrenci ve Veliler İftarlarını burada yaparak mezun olmanın coşkusunu son olarak burada kutladı ve memleketlerinin yolunu tuttular.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar