SAÜ Güzel Sanatlar Fakültesinden Anlamlı Proje

SAÜ Güzel Sanatlar Fakültesinden Anlamlı Proje

Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından Sakarya ili Erenler ilçesine bağlı Sarıcalar Köyü İlkokulu duvarları çocuk resimleri ile boyandı.

Sarıcalar Köyü İlkokulu duvarları, Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından yapılan resim çalışması ile renkli ve eğlenceli bir görünüme sahip oldu.

Geçtiğimiz yıl Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesini ziyaret ederek resim bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Şirin Yılmaz ile görüşen Sarıcalar İlkokulu müdürü Hasan Tursun ve sınıf öğretmeni Meltem Demir’in okulun dış görünüşünün estetik açıdan iyileştirilmesi konusunu danışmaları üzerine SAÜ GSF tarafından bir çalışma başlatıldı.

 

SAÜ Güzel Sanatlar Fakültesinden Anlamlı Proje
SAÜ Güzel Sanatlar Fakültesinden Anlamlı Proje

 

SAÜ GSF yüksek lisans öğrencisi Ece Ceren Göçmen ve Tez danışmanı Yrd. Doç. Şirin Yılmaz tarafından hazırlanan ve Sakarya Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Koordinatörlüğü tarafından desteklenen tez projesi ile Sarıcalar İlköğretim Okulu duvarları renkli ve estetik bir görünüme sahip oldu.

Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümünden öğrencilerin de duvar resmi uygulamasında miniklere eşlik ettiği kolektif çalışmada, çocukların önceden çalıştığı özgün çizimler 70 metre uzunluğundaki bahçe duvarına aktarıldı. Bu proje ile hem çocukların aktif olarak dâhil oldukları etkileşimli ve kolektif bir sanat çalışması gerçekleşti hem de projenin finalinde özgün, eğlenceli, samimi ve büyük bir çocuk resmi ortaya çıktı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al