beylikdüzü escort

SAÜ Güzel Sanatlar Fakültesinin İsmi Değiştirilerek Yeni Bölümler Açılacak

SAÜ Güzel Sanatlar Fakültesinin İsmi Değiştirilerek Yeni Bölümler Açılacak

Sakarya Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin ismi Sakarya Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi olarak değiştirilecek.

Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin ismi “Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi” olarak değiştirilmesine, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas başkanlığında toplanan SAÜ Senatosu’nda oy birliği ile kararlaştırıldı.

Yapılan görüşmeler sonucunda Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi bünyesinde ‘Mimarlık’, ‘Şehir ve Bölge Planlama’ ve ‘Peyzaj Mimarlığı’ bölümlerinin de açılması kararı alındı.

SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ı makamında ziyaret eden Sakarya Mimarlar Odası Başkanı Sami Kafadar’a müjdeyi yine SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas verdi.

SAÜ Güzel Sanatlar Fakültesinin İsmi Değiştirildi
SAÜ Güzel Sanatlar Fakültesinin İsmi Değiştirildi

Sakarya Üniversitesi’nde ihtiyaç duyulan bölümlerin açılmasından duyduğu mutluluğu dile getiren Kafadar, “Hem üniversitemiz hem de şehrimiz için çok önemli üç bölümün öğrenci yetiştirecek olması bizleri çok mutlu etti. Sakarya’da eksikliğini hissettiğimiz bu bölümler şehircilik açısında bizlere ve tüm Sakarya halkına olumlu katkılar sunacaktır. Çalışmalarından ötürü Sayın Muzaffer Elmas’a çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

10 yorum

      • isteğe bağlı hazırlık ne demek?Ben mimarlık okuyorum sakarya’da.Ama hazırlık yok diye biliyorum hiçbir şekilde.Öyle bir şey varsa okumak isterdim.Lakin geçti zamanı

  1. teknik eğitimlerde vardı yaa yapı öğretmenleri mimar olsun SBS den basit sorularla mühendis olan mimarda olur ne gereği var bölüm açmann zaten eğitimin kalitesini mahvettiniz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar