beylikdüzü escort

SAÜ Kampüs Cami’sinin İsmi “Ömer Hasdemir Cami” Olarak Değişsin Teklifi

SAÜ Kampüs Cami’sinin İsmi “Ömer Hasdemir Cami” Olarak Değişsin Teklifi

Sakarya Üniversitesi Kampüs Camisine 15 Temmuz Darbe Girişimi sürecinde Şehit olan Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer HALİSDEMİR’in adının verilmesi istendi.

Milli Birlik ve Düşünce Derneğinin Serdivan İlçe Teşkilatı Başkanı Hayati ÖZSİPAHİ tarafından gündeme getirilen öneri ile “Saü Kampüs Cami” olarak bilinen üniversiteki camiye “Ömer Halisdemir Cami” isminin verilmesi gündeme geldi.

Konuyla alakalı olarak Twitter üzerinden de bir kampanya başlatılırken Sakarya Üniversitesi Rektörlük ve Senatosunun bu konuda nasıl bir adım atacağı merak konusu.

Konuyla alakalı olarak yapılan açıklama şu şekilde…

 

“15 Temmuz 2016 akşamı anayasal düzeni, milletçe birlik ve beraberliğimizi, ülke bütünlüğümüzü hedef alan ve dış mihraklar ile FETÖ tarafından gerçekleştirilen haince darbe girişimi, hepimizin zihinlerinde bir ömür kalacaktır. Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sokaklara, meydanlara koşan halkımız öyle bir halktır ki; Dünyada eşi benzeri bulunmaz, vatanı için, bayrağı için canını seve seve feda eden bir halktır.

Bu halk kendisi gibi, ‘Bayrak inmez, ezan susmaz’ diye haykıran evlatlar yetiştiren bir halktır. İşte yetişen bu evlatlardan biri de Niğde’nin Çukurkuyu beldesinde yaşayan Hasan Hüseyin Halisdemir’in oğlu Ömer Halisdemir’dir.

Bu evlat, 15 Temmuz akşamı Ankara Özel Kuvvetler Komutanlığında ki görevi esnasında, hain darbeci komutan Semih Terzi’yi alnından vurarak darbe girişiminin seyrini değiştiren ve şehit edilen Ömer Halisdemir’dir.

Gurur duyduğumuz, Allah O’ndan razı olsun dediğimiz şehidimizin adının, bir süre önce Sakarya Üniversitesi Kampüs Camii’ne verilmesi için Milli Birlik ve Düşünce Derneği olarak twitter üzerinde bir kampanya başlatmıştık.

SAÜ Ömer Halisdemir Cami adlı bu kampanya, büyük ilgi görürken, destek veren katılımcılar bu konuda bizlerle hem fikir oldular. Şimdi buradan Sakarya Valimiz Sayın Hüseyin Avni Coş’a, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na, Serdivan Belediye Başkanımız Yusuf Alemdar’a ve Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Sayın Muzaffer Elmas’a sesleniyoruz.

Ülkemiz için, bayrağımız için, gözünü kırpmadan ölmeyi tercih eden Ömer Halisdemir adının Sakarya Üniversitesi Cami’ne, Üniversitemiz içerisinde yer alan Kültür ve Kongre Merkezi’ne ya da şu an yapımı sürmekte olan ve halen Üniversite Caddesi olarak bilinen caddeye verilmesi, camiamızı, üniversitemizi, Serdivanımızı, kısacası Sakaryamızı mutlu edecektir.

Bilindiği üzere tarihi şanla, şerefle, kanla yazılmış ülkemizde, bir dönemler, bırakın cami yapmayı, açmayı var olanların bir kısmı yıkılmış, bir kısmı ise depo, ahır olarak kullanılmıştır. İşte bu durum sadece bir caminin ya da bir caddenin adını değiştirmek olmayacaktır.

Bu durum, Sakarya Üniversitesi adıyla Sakaryamızda ve ülkemizde milli ve manevi duyguları ayağa kaldırarak, değerlerimizi yaşatarak, İslamiyeti ve imanı, haçlıya karşı bir kez daha üstün kılmak olacaktır.

Şehidimiz Ömer Astsubayımızın adının yukarıda belirtilen noktalardan birine verilmesini temenni ediyor; Demokrasi düşmanlarına karşı direnerek bu uğurda canını feda eden başta şehit Ömer astsubayımız olmak üzere tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyoruz ve haykırıyoruz.

Bu cennet vatanda nice Ömerler yetişecek ve bu devlet ilelebet var olacaktır”

*Fotoğraf: M. F. Yiğit Arman

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar