Sakarya Üniversitesi Merkez Kafeteryası “Korsan Yemekhaneye” Dönüştürüldü

Sakarya Üniversitesi Merkez Kafeteryası “Korsan Yemekhaneye” Dönüştürüldü

Öğrenciler tarafından “Yemekhanenin Yetersiz” olduğu konusunda atılan mesajlar sonrasında Prof. Dr. Muzaffer ELMAS geçici bir çözüm olduğu iddia edilen bir sistemle Merkez Kafeteryayı Korsan Yemekhaneye dönüştürdü.

Uzunca süredir birçok öğrencinin Yemekhanenin Yetersizliği konusunda attığı mesajlardan sonra Çözüm Önerisi üzerine yoğunlaşan Rektörlük yine beklendiği gibi çözüm yerine başka bir sorun ile öğrencilerin karşısına çıktı.

Yemekhane için yer bulamayan Rektör Prof. Dr. Muzaffer ELMAS, öğrencilerin gün içinde oturduğu, masa tenisi oynadığı ve bir şekilde sosyalleştiği Merkez Kafeteryanın yarısını Yemekhaneye dönüştürdü.

 

 

Daha önce 2014 yılında bu konuda ki tepkilerimizi dile getirmiş ve o zaman Çözüm Önerisi sözü almıştık.

Ancak aradan geçen 3 yılda Üniversite Kontenjanları tavan yapmasına ve 100.000 barajına ulaşılmasına rağmen Yemekhane için bir çözüm üretilemedi.

Son aşamada ise Rektör Prof. Dr. Muzaffer ELMAS geçici çözüm olarak nitelendirdiği Korsan Yemekhaneyi Merkez Kafeteryanın ortasına yerleştirmiş oldu.

 

Sakarya Üniversitesi Yemekhanesi

 

Sağlıklı Bir Ortam Sağlanabilecek mi?

Gün içerisinde neredeyse kapısının hiç kapanmadığı, yüzlerce öğrencinin devamlı kullandığı ve hareketin hiç eksik olmadığı bir ortamın Yemekhane olarak kullanıma sunulması sonrasında acaba Sakarya Üniversitesi bu alandaki Sağlık Şartlarını nasıl koruyacak?

Daha önce defalarca yemeklerden çıkan kurtlar, küflenmiş ekmekler, yenilmez hale gelmiş yemekler ile gündemden düşmeyen Sakarya Üniversitesi Yemekhanesi bakalım bu yeni süreçte neler yaşayacak.

Dileriz ki Prof. Dr. Muzaffer ELMAS 2014 yılında verdiği söz gibi bir söz vermemiştir. Bu sefer verdiği sözün arkasında durarak öğrencilere Daha Sağlıklı ve Geniş bir yemekhane alanı sunabilir.

 

Sakarya Üniversitesi Merkez Kafeterya - Yemekhane

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar