beylikdüzü escort

SAÜ Öğrencilerinin Bitirme Tezlerine TÜBİTAK’dan Mali Destek

SAÜ Öğrencilerinin Bitirme Tezlerine TÜBİTAK’dan Mali Destek

Sakarya Üniversitesi ADAPTTO-Teknoloji Transfer Ofisi tarafından Lisans Bitirme Tezi hazırlayan öğrencilere TUBİTAK Kanalı ile Mali ve Fikri Destek sağlanacak.

Üniversitelerin lisans düzeyindeki öğrencilerin bitirme projeleri için ihtiyaç duydukları ekip ve teçhizat konularında finansman desteği sağlamak amacıyla TÜBİTAK’ın 2209 –A Üniversite Öğrencileri Yurt İçi Araştırma Projeleri Destek Programı ve 2209-B Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Tezi Destekleme Programı başvuruları ADAPTTO-Teknoloji Transfer Ofisi tarafından desteklenecek.

 

TÜBİTAK’ın 2209 –A Üniversite Öğrencileri Yurt İçi Araştırma Projeleri Destek Programı, doğa bilimleri, mühendislik ve teknoloji, tıbbı birimler, tarımsal bilimler, sosyal ve beşeri bilimler alanlarında öğrenim görmekte olan lisans öğrencilerinin projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik etmek için destek sağlanacak.

2209-B Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Tezi Destekleme Programı ise, mühendislik ve teknoloji bilimleri, doğa bilimleri, sosyal ve beşeri bilimler, tıbbi bilimler ve tarımsal bilimler alanlarının ilgili bölümlerinden birinde öğrenim gören lisans öğrencilerinin hazırladıkları,  sanayinin bir sorununu çözmeyi hedefleyen ve sanayide uygulama potansiyeli olan ürün, yöntem, süreç iyileştirme ve geliştirmeye yönelik araştırma konusuna sahip lisans bitirme tezleri için destek verilecek.

Sakarya Teknokent A.Ş. Müdürü Prof. Dr. Tahsin Engin “Proje kültürünün yaygınlaştırılması ve Ar-Ge çalışmalarında deneyim kazanmak adına lisans öğrencilerinin bu fırsatı değerlendirmeleri onlara çok büyük kazanç sağlayacaktır. Sakarya Üniversitesi öğrencilerin TÜBİTAK’a yapacağı başvurularda, nasıl başvuru yapılması, içerik hazırlanması, gerekli düzeltmeler  konusunda Adaptto olarak teknik destek vereceğiz” dedi.

Çağrı programıyla ilgili daha fazla bilgi için www.adaptto.net sitesini ziyaret edebilirsiniz.

SAÜ Öğrencilerinin Bitirme Tezlerine TÜBİTAK'dan Mali Destek
SAÜ Öğrencilerinin Bitirme Tezlerine TÜBİTAK’dan Mali Destek

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar