beylikdüzü escort

SAÜ Rektörlüğüne Vekâleten Atanan Prof. Dr. Mehmet Ali YALÇIN Görevine Başladı

SAÜ Rektörlüğüne Vekâleten Atanan Prof. Dr. Mehmet Ali YALÇIN Görevine Başladı

Prof. Dr. Muzaffer ELMAS’ın Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanlığına seçilmesinden sonra Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü görevi vekâleten Prof. Dr. Mehmet Ali YALÇIN tarafından yürütülecek.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından vekâleten Sakarya Üniversitesi rektörlüğüne ataması yapılan Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın görevine başladı.

İlerleyen günlerde YÖK tarafından yapılacak olan incelemeler ve gelecek olan başvurular sonrasında Cumhurbaşkanının da onayı ile Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü için aslen atama yapılacak.

Vekâleten Sakarya Üniversitesi Rektörlüğüne ataması yapılan Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın yaptığı açıklamada, Sakarya Üniversitesi gibi büyük bir camiada görev yapmaktan duyduğu memnuniyet dile getirerek, “Sakarya Üniversitesi’nde uzun yıllar yönetici olarak görev yaptım. Bana tevdi edilen bu yeni görevimi de layıkıyla yerine getirme gayreti içinde olacağım” diye konuştu.

Rektörlük görevini devreden Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Sakarya Üniversitesi’ni Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen üniversiteleri arasına sokmak için yıllarca birlikte çalıştıklarını ifade ederek, Prof. Dr. Yalçın’a görevinde başarılar diledi.

 

Prof. Dr. Mehmet Ali YALÇIN ve Prof. Dr. Muzaffer ELMAS

 

Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın Kimdir?

1960 yılında İstanbul’da doğmuştur.

İlk, orta ve lise öğrenimini Adapazarı‘nda tamamlamış olup 1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektrik Fakültesinden elektrik mühendisi olarak mezun olmuştur.

1984 yılında İTÜ Sakarya Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümüne araştırma görevlisi olarak giren Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın, 1985 yılında İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik Mühendisliği programından yüksek lisans derecesini almış, 1995 yılında da İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik Mühendisliği programında Doktorasını tamamlamıştır.

Yalçın, 1996 yılında Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümüne yardımcı doçent olarak atanmış ve aynı bölümde sırasıyla, 1997 yılında Doçent, 2002 yılında da profesör olmuştur.

Prof. Dr. Yalçın’ın uzmanlık alanlarını, “enerji iletim sistemleri, enerji iletimi, koruma, gerilim kararlılık” oluşturmaktadır.

2003 – 2010 yılları arasında Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlığı görevini üstlenen Yalçın, 2010 yılından bu yana Sakarya Üniversitesi rektör yardımcılığı görevini yürütmekteydi.

Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın, Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanlığına seçilen Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ın görevini bırakacak olmasından dolayı 4 Nisan 2018 tarihinde YÖK tarafından Vekil Rektör olarak görevine başlamış oldu.

Prof. Dr. Mehmet Ali YALÇIN

Windows 8.1 Pro

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar