beylikdüzü escort

SAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencileri Yaz Okulu İstiyor

SAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencileri Yaz Okulu İstiyor

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencileri fakülte önünde bir araya gelerek bir Basın Açıklaması gerçekleştirdiler. Bu sene yapılmayacağı açıklanan Yaz Okulunu geri istediler.

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından açıklanan Senato Kararları neticesinde bu sene Spor Bilimleri Fakültesi için Yaz Okulu Açılmayacağı açıklanmıştı.

Bütünleme Sınavı yapılmaması ve Yaz Okulu Açılmaması ile sıkıntılı bir süreç yaşayan SAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencileri toplanarak Basın Açıklaması yaptı.

Yaklaşık 150 öğrencinin katılımı ile Esentepe Kampüsü – Spor Bilimleri Fakültesi önünde gerçekleştirilen basın açıklaması Öğrenci Konseyi Spor Bilimleri Fakültesi Başkanı Emre Kaya tarafından gerçekleştirildi.

 

Spor Bilimleri Fakültesi - Yaz Okulu

 

Basın açıklaması şu şekildedir:

“Spor Bilimleri Fakültesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı olarak, yaz okulunun Fakültemizden kaldırılması sonucu ortaya çıkan mağduriyetten dolayı burada toplanmış bulunmaktayız. Sakarya Üniversitesinde ki diğer Fakültelerde yaz okulu hakkı bulunmaktadır.

Maalesef ki bu hakkın üniversitemizin Spor Bilimleri Fakültesinden kaldırılmasının söz konusu olması bile düşündürücü iken bu hak öğrencilere sorulmadan elinden alınmıştır. Bizler Sakarya Üniversitesinde sağladığımız birlik ortamının, eşitsizliğe sürüklenmesine izin veremeyiz.

Bu yüzden de bu haksızlığın/eşitsizliğin giderilmesi için yaz okulu uygulamasının Spor Bilimleri Fakültesine tekrardan verilmesini, Spor Bilimleri Fakültesi Öğrenci Konsey başkanlığı ve tüm öğrenciler olarak talep ediyoruz”

“Yaz okulu mağduriyetini yaşayan öğrencilerimizin bu konudaki haklı talebinin sonuna kadar arkasında olacağımızdan ve üniversite içinde bizlere sıkıntısını dile getiren öğrenci kardeşlerimizin sesini Spor Bilimleri Fakültesi Dekanlığına aynı zamanda SAÜ Rektörlüğüne iletilmesinden konunun çözümüne dair yolların aranması ve sonuca ulaşmasına kadar takipçisi olacağımızdan tüm öğrenci arkadaşlarıma SAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Konseyi olarak söz veriyoruz.

Bir yerde adaletten bahsedilmesi için ilk olarak eşitsizliğin ortadan kaldırılması gerektiğini unutulmamasını tekrar hatırlatıp öğrencilerin düştüğü bu eşitsiz uygulamayı üniversite yönetiminin düzelteceğine inanıyor ve gereğinin yapılmasını arz ediyoruz”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar