SAÜ’de 2014 Yılı Yaz Okulu İçin İmza ve Twitter Kampanyası Başladı

SAÜ’de 2014 Yılı Yaz Okulu İçin İmza ve Twitter Kampanyası Başladı

Sakarya Üniversitesi Öğrencileri tarafından 2014 yılında Yaz Okulu Açılması adına İmza Kampanyası ve Twitter Kampanyası başlatıldı.

AKTS Sistemi ile birçok öğrencinin Mağdur konuma düştüğü Sakarya Üniversitesinde Yaz Okulunun da kaldırılması öğrenciler adına büyük bir sorunun da ortaya çıkması anlamına geldi.

240 AKTS değerine ulaşamayan, 40 AKTS sınırı sebebiyle fazla ders alamayan ve 2-3 ders için okulunu uzatma sınırında olan Üniversite Öğrencileri çareyi Yaz Okulunda aramaya başladı.

Ancak 2013/2014 Eğitim ve Öğretim Yılı Akademik Takviminde Yaz Okulu seçeneğinin olmaması öğrencileri harekete geçirdi.

Çeşitli platformlarda haklarını aramaya başlayan SAÜ Öğrencileri hem İmza Kampanyası hem de Twitter Kampanyası ile Rektörlüğe ulaşmayı, Seslerini duyurmayı amaçlıyorlar.

SAÜ 2014 Yaz Okulu Twitter ve İmza Kampanyası

#saudeyazokulu @muzaffer_elmas etiketleri ile başlatılan Twitter Kampanyasının özellikle dönem sonuna doğru büyük bir Sosyal Atağa dönüşmesi bekleniyor.

[emailpetition id=”4″]
[signaturelist id=”4″]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

11 yorum

 1. Merhaba ben Gedik üniversitesi beden egitimi ogretmenligi 3.sinif ogrencisiyim yaz okuluna benzer bi sistem yapilacak demissiniz bu sisteme diger okullardan olanlarin da girme hakki var mi ?

 2. öğrencilerin kanını emdiniz,arabalarınızı değiştirdiniz,refah düzeyinizi yükselttiniz gariban ögrencilerin harçlıklarını kendinizi çevirmenin binbir yolunu yaptınız,,, unutmayın allah yarına bırakır ,ama asla yanına bırakmaz…yaptığınız yolsuzluklar ve arsızlıklar,ögrencilere psiklojik baskılar ortaya dökülünce tedbir olarak yaz okulunu kaldırdınız,yemezler sayın rektör yemezler…insanları daha çok magdur ediyorsunuz ,daha çok günaha giriyorsunuz,açın yaz okulunu iyice batmadan ,medyalık olmadan açın,ah almayın ,beddua almayın..

  • Oylarınız bir anlamda işe yaradı arkadaşlar. Yaz Okulunu kotaramadık ama buradan atılan Twitler sayesinde Yaz Okuluna Benzer bir sistem birkaç gün içerisinde açıklanacak.

   Yaz Okulu ise ne yazık ki olmayacak.

 3. Yaz okulu olmasini istiyoruz fakat daha fazla imza icin meslek yuksek okullarina bu kapmyadan haberdr etmyosunuz istnlen sayiya ulasir blki daha fazla yerde pylasilrsa

  • Sayfamızdan paylaşımları yapıyoruz, Birçok sayfada paylaşımı yapıldı. Her noktaya bizim ulaşabilmemiz için Öğrencilerin sayfamızı beğenmiş olması lazım. Bunun için çalışma yapıyoruz ancak pek yeterli gelmiyor sanırım.

   • seneye ben sakarya üniversitesi 2 sınıfına ösym puanı ile yatay geçiş yapmak istiyorum bu sene yaz oklu olmıcakmış acaba 2014 2015 eğitim öğretim yılında olma ihtimali nedir üniversiteyle derslerim uyuşmuyo bu halledilebilrmi ?

   • Artık YAZ OKULU Sistemi olmayacak. Ancak farklı bir çalışma üzerinde çalışıyor üniversite.
    Uyuşmayan Dersler noktasında ÖĞRENCİ İŞLERİ ile görüşmeniz lazım. Büyük ihtimalle kalan derslerinizi silinir ve buradaki eşdeğer dersler verilir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar