beylikdüzü escort

SAÜ’de Bütünlemeler İptal, Yaz Okulu Geri Geliyor

SAÜ’de Bütünlemeler İptal, Yaz Okulu Geri Geliyor

Sakarya Üniversitesi Öğrenci İşleri tarafından yapılan açıklamaya göre bu sene Bütünleme Sınavları kalkacak ve Yaz Okulu gelecek.

Bütünleme Sınavı Yapma konusunda YÖK tarafından kararın Üniversite Senatolarına bırakılması sonrasında Sakarya Üniversitesi Bütünlemelerin kaldırılması konusunda karar aldı.

Yapılan açıklamaya göre içinde bulunduğumuz Güz Dönemi için Bütünleme Sınavları gerçekleştirilecek. Yani dönem sonunda Finallerin ertesi haftasında Bütünleme Sınavları yapılacak.

Ancak Bahar Dönemi itibari ile Bütünleme Sınavları kaldırılacak ve Finallerden sonra sınav yapılmayacak.

 

Yaz Okulu Geliyor

Geçtiğimiz yıllarda Bütünleme Sınavlarının gelmesi ile kaldırılan Yaz Okulu Sistemi öğrencilerden gelen yoğun talep sonrasında yeniden aktif hale getirilecek.

Net olarak tarihleri netleştirilmemiş olsa da 20 Haziran 2016 ile 31 Temmuz 2016 tarihleri arasında Sakarya Üniversitesinde Yaz Okulu açılacak.

Yaz Okulu Ücretleri ve Alınabilecek Ders Sayısı ise ilerleyen günlerde resmi olarak açıklanacak.

 

Yaz Okulu Başlıyor
Yaz Okulu Başlıyor

 

Öğrenci İkisini Bir Arada İstiyor.

Bu konu hakkında öğrencilerin görüşleri ise Normal Dönemde Bütünleme Sınavlarının yapılması, Yazın ise Yaz Okulu Sisteminin aktife geçirilmesi.

Bu sayede hem Finale Giremeyen ya da Final Sınavı Kötü geçen öğrenciler Mağdur olmamış olacak hem de dönem içinde alamadıkları dersler yüzünden okulu uzatma tehlikesi içinde kalan öğrenciler de Yaz Okulu ile sorunlarını çözmüş olacaklar.

Change.org üzerinden konuyla alakalı açılan imza kampanyası şimdiden 2.000 İmza almış durumda.

https://www.change.org/p/sa%C3%BC-de-yaz-okulu-ve-b%C3%BCt%C3%BCnlemeler-birlikte-yap%C4%B1lmal%C4%B1

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

22 yorum

 1. Ilkögretim matematik ogretmenliginde hangi derler açılacak sistemde gösterilen derler kesin açılır mı

 2. Ben 1. Sınıfta matematik dersinden kaldım 2. Sinifta alttan aldım sadece final sınavına girdim büte girmesem yaz okulunda alabilir miyim?

  • Alabilirsiniz. Büte girseniz de yaz okulunda alabilirsiniz.
   Büt veya Finalle alakası yok. Daha önce BB almış bile olsanız yaz okulunda yeniden alabilirsiniz.
   Tabi açılırsa…

 3. Peki bu alacağımız derslar AKTS cinsinden mi yoksa KREDİ cinsinden mi alacağız?
  Bir de AKTS/KREDİ basına ücretler ne kadar olcak acaba?

  • Alacağınız dersler AKTS cinsinden olacak. KREDİ olayı kalktı. Dersin Saatine göre ücretler hesaplanacak

 4. Merhabalar ben akademisyen olmak istiyorum fakat tam olarak detayları bilmiyorum aklımda olan birkaç soruyu size sormak istiyorum yanıtlandırırsanız çok sevinirim.. lisans eğitimimi bitirdiğimde 70 ve üstü bir puan yaparsam araştırma görevlisi olmak için başvuru hakkım oluyor mu? ayrıca öyp puanı ile de atanma varmış öyp puanım bölümüme uygunsa araştırma görevlisi olarak atayıp bir yandan yüksek lisans ardından doktora yaptırıp aynı zamanda a.görevlisi olarak mı çalışılmakta? son sorum ise alesten 55 ve üstü alımda yüksek lisans başvuru hakkı kazanılıyor yüksek lisans yaparken veya bitirince akademisyen olmak için üniversitede bana bir öncelik sağlanıyor mu şartlar nedir?

  • Bu konuda net bir bilgimiz yok. Asistan Hocalarınız ile görüşerek daha doğru bilgi alabilirsiniz.

 5. 1. Daha önce hiç almadığımız bir dersi yaz okulunda alma şansımız var mıdır?
  2. Kalmadığımız bir dersi yaz okulunda yükseltmeye alabilir miyiz?
  3 Yaz okulu AKTS eksiği olan bir öğrenci için bir fayda sağlayabilir mi?

  • 1) Alabilirsiniz.
   2) Alabilirsiniz.
   3) Üniversite yaz okulunda 10 yada 15 AKTS ders alma imkanı sunacak. Almadığınız 3 adet 5 AKTS değerinde ders alırsınız, 15 AKTS Eksikliğinizi giderirsiniz.
   Tabi bölümlerin açacakları dersler ne olacak onu bilemeyiz.

 6. Ben hendek myodan bilgisayar Programcılığı 2.siniftayim. geçen sene bahar döneminden iki dersim kaldı. Onları bu bahar döneminde gecemezsem yaz okuluna gitmek zorunda mıyım. Beni bu konuda bilgilendirebilir misiniz?

  • Yaz Okuluna Gitmek tamamen sizin Tercihiniz. Geçemezseniz yaz okulunda gidip alabilirsin, seneye Bahar Döneminde de alabilirsiniz veya yapılırsa Muafiyet Sınavlarında alabilirsiniz.
   Tercihler sunulur, siz aradan seçersiniz.

 7. Kaç ders alabiliyoruz yaz okulunda bilginiz var mı yoksa henüz açıklanmadı mı yeni sistem

 8. Eğer yaz okulu sistemi gelirse diyelim ki ben bahar dönemi 2 dersten kaldım ancak yaz okuluna gitmek istemedim o zaman bir dahaki bahar döneminde o dersleri alttan alabilecek miyim? bir diğer sorum da yaz okuluna gittim orada da başarılı olamadım o ders güz veya bahar dönemi hangisindeyse o dönem tekrar alabilecek miyim yoksa 1 sene sonraki yaz okuluna mı devredecek?

  • Yaz okuluna gitmezseniz normal dönemde dersleri alırsınız. Yaz okulunda kalırsanız yine normal dönemde alırsınız derslerinizi. Yaz okulunda alıp almamanızın dersin dönemine bir etki etmez. Yaz Okulu size sağlanan ek bir geçme sürecidir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar