beylikdüzü escort

SAÜ’de İHH’ya Destek İçin Eylem Yapıldı

SAÜ’de İHH’ya Destek İçin Eylem Yapıldı

Bazı üniversitelerde İHH tarafından açılan Yardım ve Bağış Stantlarına yapılan saldırıları kınamak isteyen bir grup öğrenci Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsünde Eylem yaptılar.

Yaklaşık 150 kadar öğrencinin katılımı ile gerçekleşen eylemde son dönemlerde İHH Stantlarına yönelik gerçekleştirilen saldırılar kınandı ve İHH’ya Destek Sözü verildi.

 

SAÜ Genç İHH Başkanı Murat DEMİR tarafından okunan Basın Açıklaması şu şekildedir:

“Zikredilen hadiseler iddia edildiği gibi karşıt gruplu öğrenciler arasında çıkan kavgalar değil, sol çetelerin İslam’a, örgütlenme özgürlüğüne ve öğrencilere yönelik saldırılarından ibarettir.

Müslümanların üniversitelerdeki varlığından ve her türlü çalışmalarından rahatsız olan İslam düşmanı sol gruplar, geçtiğimiz günlerde İTÜ Tevhid ve Adalet Topluluğu’nun çağrısıyla bir araya gelen, İTÜ’lü Müslüman öğrencilerin İstanbul Teknik Üniversitesi’nde merkezi bir cami talebiyle ilgili basın açıklaması yapmak ve Merkezi Dersliğin önünde namaz kılmak üzere toplanan müslümanlara, ilan edilmiş eylem saatinin öncesinde alanı işgal etmeye kalkan sol-sosyalist gruplar, burada namaz kılınamaz şeklinde ifadeler eşliğinde Müslüman öğrencilere saldırdı.

Ankara Üniversitesi mescidinde Kur’an okumak için bir araya gelen hanım kardeşlerimizi ”burada bizden başka gruplara izin vermeyiz” diyerek mescitten dışarı çıkartmak suretiyle engelledi. Ve son olarak insani ve İslami kaygılar ile Nepal’deki Müslüman kardeşlerimize dikkat çekmek, onlar için farkındalık oluşturmak amacıyla Eskişehir Genç İHH tarafından açılan resim sergisine yönelik saldırarak, İslam’a olan tahammülsüzlüklerinin tezahürü olan bu hakaretlerini, yine IŞİD’ci propagandasına sığınarak yaptılar.

Bizler burada Sakarya Üniversitesi Müslüman Gençleri olarak, saldırıya uğrayan kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ve üniversitelerdeki İslami mücadelemizin engellenemeyeceğini beyan etmek için toplandık. Üniversitenin aydınların yeri olduğunu iddia eden gruba hitaben: Sizler emperyalizmin ekmeğini yiyip suyunu içerken,

IHH; Arakan’da, Nepal’de, Suriye’de, Filistin’de ve tüm mazlum coğrafyalarda karanlıkların boğmak istediği insanlara, aydınlığı götüren kurumdur. Bizler inanıyoruz ki; iyilik, güzellik bizlerden başlayarak dünyaya yayılacaktır.

Bugün Sakarya Üniversitesinden haykırıyoruz; Allah takdir ettiğince, dünyanın neresinde olursa olsun tüm mazlum halklara yardım eli uzatmaya gayret edeceğimize söz veriyoruz. Osmangazi Üniversitesinde, İstanbul’da, ODTÜ’de, gönülleriyle ve amelleriyle zalimin ve zulmun karşısında olan tüm üniversiteli kardeşlerimizin duruşlarını kutluyor, selam ediyoruz”

Basın Açıklaması yapan öğrenciler olaysız bir şekilde fakültelerine dağıldılar.

SAÜ'de İHH'ya Destek İçin Eylem Yapıldı
SAÜ’de İHH’ya Destek İçin Eylem Yapıldı
SAÜ'de İHH'ya Destek İçin Eylem Yapıldı
SAÜ’de İHH’ya Destek İçin Eylem Yapıldı

Görseller: SakaryaRehberim

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. Yıl 2015 hala insanları yaftalamaktan, belirli bir kalıba sokmaktan ve ön yargıdan geri durmayanlar var. Ötekileştirip, hakaret ettiğiniz için bir olabilmeyi becerebilmiş değiliz. Ötekileştirdiğimiz sürece de bir olamayacağız. Aydın ya da zeki olmak bir şeyleri çözmüyor. Kaldı ki neye göre, kime göre ? Karşısındakinin insan olduğunu, her insanın da yanlışı ve doğrusunun bulunduğunu idrak etmenin zorluğu büyük olamaz. Velhasıl bugün insanlara yardım eden bir kuruluşa destek çıkmak, bitli yobazlık olmuş. Neymiş bu yobazlık ? Ne çektik be abi ! Ya da daha çeker miyiz ? Önemli sorunlarımız bunlar.

  2. Bunlar geçen sene ”Şenlikleri bascaaazzz” diyen sakalı bitli yobazlar değil mi hala ne diye gündeme getiriyosyunuz ki ???

    • Bizim görevimiz herkese söz hakkı tanımak.
      Onlara da, Size de, Başkalarına da…

    • Senin bitli yobaz dediğin biziz kardeşim bir sıkıntın mi var ? Sen belkide kendini aydın olarak görüyorsun veya özgürlük var bu ülkede diye geciniyorsundur. Şunu soyleyim sana bizler müslüman kardeşlerimizin derdini dert ediniyoruz onlar zor durumda olunca bizler rahatsız oluyoruz. Ve her zaman destek çıkmaya devam edeceğiz. Biz Allahın bize emrettiği şekilde yaşadığımız için sıkıntı yok yobaziz kardeşim size göre de gericiyiz.Ne kadar havlarsan havla biz bir gideriz bin doğarız 😉

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar