beylikdüzü escort

SAÜ’de Türk Öğrenciler Yabancılar Kadar Değer Görmüyor mu?

SAÜ’de Türk Öğrenciler Yabancılar Kadar Değer Görmüyor mu?

Sakarya Üniversitesi bünyesinde eğitim gören Yabancı Uyruklu Öğrenciler için yapılan Bilgilendirme ve Çözüm Toplantıları Sakarya Üniversitesi Öğrencileri isyan etti.

Twitter üzerinden Rektör Prof. Dr. Muzaffer ELMAS tarafından atılan “Uluslararası öğrencilerin sorunlarını dinledik. Genellikle mutlu olduklarını ifade ettiler.” Twitinden sonra Türk Öğrenciler tarafından tepkiler gelmeye başladı.

 

“Hocam bizimle ilgilenmeniz için yabancı uyruklu mu olmamız gerekiyor?”

Öğrencilerin attıkları mesajlarda genellikle Sakarya Üniversitesi Rektörlüğünün yabancı mp3 indir uyruklu öğrencilere sundukları imkânlara ve söz haklarına sahip olmadıklarını dile getirdiler.

 

Rektörlük Yabancı Öğrenciler İle GÖrüştü
Rektörlük Yabancı Öğrenciler İle GÖrüştü

Yerli Öğrenciye Söz Hakkı Tanınmıyor

Öğrenciler attıkları mesajlarda genellikle Yabancı Öğrencilere Tanınan Söz Haklarının Yerli Öğrencilere Tanınmadığı düşüncesi üzerinde yoğunlaşırken Rektör Prof. Dr. Muzaffer ELMAS’dan konu hakkında herhangi bir cevap gelmedi.

 

Rektörlük Yabancı Uyruklu Öğrenci
Rektörlük Yabancı Uyruklu Öğrenci

Yabancı Uyruklu Öğrencilere Özel Toplantılar Sıkça Yapılıyor

SAÜ’de Yabancı Uyruklu Öğrencilerine yönelik kısa aralıklarda hem Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü hem de Öğrenci Toplulukları tarafından çeşitli etkinlikler yapılıyor.

Rektör Muzaffer ELMAS Eylül ayından bu yana birçok kez Yabancı Uyruklu Öğrenciler ile bir araya gelerek karşılaştıkları zorluk ve sıkıntıları dinledi, çözüm önerileri ile öğrencilerin gönlünü aldı.

Ancak Yabancı Uyruklu Öğrencilere gösterilen söz hakkı, yerli öğrencilere ne yazık ki sunulmadı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar