beylikdüzü escort

SAÜ’de Ücretsiz Savunma Kursu Başladı

SAÜ’de Ücretsiz Savunma Kursu Başladı

Sakarya Üniversitesi Öğrencileri tarafından kurulan Karma Savunma Sanatları Topluluğu tarafından Ücretsiz olarak Dövüş Sporları Kursu verilmeye başlandı.

Sakarya Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda (BESYO) verilecek olan eğitimler için Serdivan Halk Eğitim Merkezi de maddi olarak destek sağlayacak.

İlk etapta 16 ve Üzeri yaş grubuna verilmeye başlanacak olan eğitimler ilerleyen süreçte 8 – 16 Yaş grubu için de verilmeye başlanacak. Bu sayede her yaş seviyesi için bir kurs açılmış olacak.

SAÜ’de Ücretsiz Savunma Kursu Başladı

16 ve üzeri yaş grubu için verilmeye başlanan eğitimler 3 farklı saat diliminde veriliyor. Bu saatler;

  • 13.00 – 15.00
  • 17.00 – 19.00
  • 19.00 – 21.00

Yeterli kursiyer sayısına ulaşması durumunda Bayan Öğrenciler için de açılacak olan Ücretsiz Savunma Kursları en az 3 aylık süreç içerisinde yeterli bir savunma bilgisi verebiliyor ve öğrencilere kendilerini savunmaları noktasında gerekli detayları sunabiliyor.

Antrenör Hasan ZIMBA tarafından verilen bilgilere göre 3 aylık bir süreç içerisinde eğitim alan öğrenciler kendilerini savunacak temel bilgileri ve hareketleri öğrenmiş oluyorlar.

Ancak genelde 3 aylık süreç sonunda kurstan ayrılan olmuyor. Çünkü bu spor aslında kendini savunmanın ötesinde kendine güven ve vücudunu tanıma gibi birçok yetiyi sporcuya katmaya başlıyor. Bu sebeple de kursa başlayan kursiyerler için 3 aylık süreç bitince ayrılma gibi bir istek ortaya çıkmıyor.

 SAÜ’de Ücretsiz Savunma Kursu Başladı

* Fotoğraf kampushaber.sakarya.edu.tr adresinden alınmıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

    • Spor Bilimleri Fakültesi ile görüşün. Halen devam ediyor mu bilmiyorum. 2014 yılının haberi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar