beylikdüzü escort

SAÜ’deki Katlamalı Harç Eylemi Kavga İle Sona Erdi

SAÜ’deki Katlamalı Harç Eylemi Kavga İle Sona Erdi

Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsünde bugün gerçekleştirilecek olan Katlamalı Harç Eylemleri iki karşıt görüşlü grubun kavgası ile sona erdi.

Sakarya Üniversitesi‘nde ‘katlamalı harç’ uygulamasını protesto etmek isteyen karşıt görüşlü iki öğrenci grubu arasında ‘ana dilde eğitim’ pankartı sebebiyle kavga çıktı. Öğrenciler sille tokat tekmelerle birbirlerine saldırırken, özel güvenlik görevlilerinin öğrencilere sert müdahalede bulunması dikkat çekti.

Sakarya Üniversitesi Öğrenci Konseyi, Esentepe Yerleşkesi merkez kafeterya önünde YÖK tarafından uygulamaya konulan ve kamuoyunda ‘katlamalı harç’ olarak bilinen sistemi protesto etmek için bir basın açıklaması yaptı.

Bu açıklamanın hemen ardından kafeterya önüne başka bir öğrenci grubu gelerek yine katlamalı harç sistemini protesto etmek istedi. Öğrenciler ‘Parasız Bilimsel Ana Dilde Eğitim’ ve ‘Katlamalı Harca Katlanamıyorum’ pankartları taşıdı.

İlk açıklamayı yapan Öğrenci Konseyi bünyesindeki sağ görüşlü öğrenciler, ikinci açıklamayı yapanların taşıdığı ‘ana dilde eğitim’ pankartına tepki gösterdi. Gruplar arasında sloganlarla başlayan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü.

Öğrenciler kampüste birbirlerine saldırılırken, kısa süreli kovalamacalar da yaşandı. Sakarya Üniversitesi özel güvenlik görevlilerinin engel olamadığı kavgada tekme ve yumruklar havada uçuştu.

 

Eylem Polis Müdahalesi İle Sona Erdi

Kavgayı ayırmaya çalışan özel güvenlikler ve Sakarya Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Güvenlik Şube polisleri ile öğrenciler arasında da arbede yaşandı.

Çevik Kuvvet polislerinin de müdahalesiyle anadilde eğitim isteyen öğrenciler merkez kafeteryanın içine alındı.

Kafeteryanın içine girmek isteyen sağ görüşlü öğrenciler polis tarafından engellendi. Olay yerine gelen üniversite yönetiminin konuştuğu sağ görüşlü öğrenciler sloganlar atarak dağıldı.

Galeri – Haber: SakaryaRehberim.com

Video: MedyaBar.Com

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. güvenlikler aşırı şiddet göstermekte ‘halk’lılar başka türlü durdurulamaz

  2. arkadaş bende bu angusları anlamıyorum harç için eylem yapıyorsan sadece harç ile alakalı pankart aç ki sağcısı solcusu hepsi arkanda olsun ana dilde eğitim nedir. bir kere de siyasi görüşlerinizi ortaya koymadan insan gibi eylem yapabilseniz tadınızdan yenmez…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar