beylikdüzü escort

SAÜ’den YAZ Okulu Yerine Muafiyet ve Ek Sınav Müjdesi

SAÜ’den YAZ Okulu Yerine Muafiyet ve Ek Sınav Müjdesi

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer ELMAS tarafından yapılan açıklamaya göre “Normal Dönemde Alınan Ancak Başarısız Olunan Dersler” için Ek Sınav veya Muafiyet Hakkı doğacak.

Twitter üzerinden yapılan açıklama ile öğrencilere duyurulan ancak henüz net olarak detayları açıklanmayan sistem şu şekilde işliyor.

İsteyen öğrenci daha önce aldığı ancak başarısız olduğu dersin kendisine katacağı tüm bilgileri kattığını düşünüyorsa 15 AKTS Sınırına kadar o derslerden Ek SINAV Hakkı talep edebiliyor veya Muafiyet için gerekli şartları taşıyorsa Muafiyet Başvurusu yapabiliyor.

Konuyla alakalı olarak daha fazla detay elimize ulaştıkça sizlere bilgi veriyor olacağız.

Muzaffer ELMAS Ek Sınav Hakkı

Muafiyet ve sınav

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

35 yorum

 1. Bu uygulamadan farklı üniversitede okuyanlar faydalanabiliyor mu? Örneğin matematik I, II yada bilgisayar müh. giriş dersleri alınabiliyor mu?

 2. ben endüstri müh, girmek istiyorum farklı bir üni de mühendislik okudum ve derslerimi saydırmaki için bnde mi bu muafiyet sınavıı. zırrvalığına gircem

  • Muafiyet SInavına girmenize gerek yok. Bu sistemle sizdeki sistem farklı. Okulunuzdan okuduğunuz derslerin listesini alıp Öğrenci İşlerine vermeniz yeterli. İçerikleri uyuşan dersler MUAF sayılacaklar.

 3. benim birtek secmeli acigim kaldi muafiyet sınavından nasıl yararlanabilirim ve ayrıca tek ders sınavına girebilir miyim ?

  • Eğer Bölüm onaylarsa tercih ettiğiniz dersleri girebilirsiniz. Ama seçmelilerin açılma ihtimali normallere göre çok düşük.

 4. dd olan derin yuksetmek icin muafiyet sinavina girdiyim halde muafiyet sinavindan basarsiz olsam o ders dd ff mi olyo yoksa oldugu gibi kalyo?

 5. şuan yaz okulundayım.alamadıgm tek bir dersim var.şu muafiyet ne ek sınav ne anlamadım.her halukarda o ders için sınava girecek miyim?

 6. Elektronik teknolojisi uzaktan egitim ikinci dönem 4 dersten 2 si ff 2 si gr yani girmedi ek sınava girebiliyor muyuz

  • Uzaktan Eğitim girebiliyor mu bilemiyorum. Öğrenci İşleri ile görüşmeniz gerekiyor.

  • Yararlanabilirsiniz. FF veya DD olan dersleri alıp ortalamayı yükseltebilirsiniz. Ama hesaplarınızı iyi yapın.

 7. Ben kocaeli Ünivesitesi Besyo Rekreasyon 2.sınıfım kredim yetmediği için ek sınava ihtiyacım var.Yaz okulu gibi farklı bir üniversiten de öğrenci kabul ediyor musunuz ?

 8. ben saü egıtım fakultesındeyım 3.sınıftan 3 kredılık bır dersım kaldı hem bu dersın muafıyet sınavına hem de bunun yanında henuz dersını almamış oldugum 4.sınıf derslerının muafıyet sınavına gırebılıyormuyum

 9. Benim sorcağım başka üniverstede yaz okulu açılırsa gitme imkanımız var mı ve nasıl gidebilirm ?

 10. Farkı üniversiteden yeni sistem için yararlanabiliyor muyuz peki ? Kaldığımız derse gelip SAÜ de sınava girerek denklik sağlar mı

 11. ben seneye 2.sınıfa ösym puanıyla yatay geçiş yapıcam ve alttan 2 dersim var toplamda derslerde uyuşmuyo ben buraya geçiş yaptığım zaman dersleri toparlama ihtimalim varmı sisteminizçok karışık bilgi verirseniz sevinirim ?

  • Uyuşmayan Dersler noktasında ÖĞRENCİ İŞLERİ ile görüşmeniz lazım. Büyük ihtimalle kalan derslerinizi silinir ve buradaki eşdeğer dersler verilir.

 12. birçok kişi başka okullardan yaz okulu almak için bu açıklamanın içinin doldurulmasını bekliyor. Dilekçe verme zamanı geçmeden açıklasalar en azından

  • Beklemedeyiz. Ancak bence beklemeyin. İmkan varken Yaz Okulu çalışması yapın. Gelecek sistemin Yaz Okulu kadar etkili olmasını beklemiyoruz açıkçası. Tabi belli olmaz ancak işinizi garanmtiye alın derim.

 13. mühendislik fakültesinde tasarım dersi tek ders sınavı olarak alınabiliyor mu yada başka üniversitenin yaz okulunda alabiliyor muyuz?

  • Başka üniversitelerden “Eşdeğer Ders” bulunabilirse Yaz Okulu alabilirsiniz. Dersi daha önce aldı GR veya FF ile kaldıysanız Tek Ders olarak alabnilirsiniz.

   Yeni sistemle alakalı bilgiler yakında açıklanacak.

 14. Hem yaz okulu yapmysnz yeni sistemdn bahdeysnz hemde gerekli sartlari tasimasndan bahsedyosnz yaz oklnda byle bi sart aranmiyo ama. Nerde bu sistemn yaz okulunun yerini tutmasi yaz okuku yapinda son olrk herkez rahtlasin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar