beylikdüzü escort

SAÜ’lü Gençler Kent Meydanında Kitap Okudu

SAÜ’lü Gençler Kent Meydanında Kitap Okudu

Sakarya Üniversitesi Düşün Taşın Derneği Temsilcileri tarafından organize edilen ve Üniversite Toplulukları tarafından desteklenen “Kitap Okuma Etkinliği” 22 Mart Pazar günü gerçekleştirildi.

Sakarya Kent Meydanında gerçekleştirilen ve  “Çanakkale Deniz Savaşlarının 100. Yıl Zaferi” adına düzenlenen Kitap Okuma Etkinliği her yaştan katılımcıya ev sahipliği yaptı.

Sakarya Üniversitesi Öğrenci Toplulukları arasında yer alan Yedirenk Öğrenci Topluluğu, Genç Tema Topluluğu, İşletme Topluluğu ve Genç Aydınlar Topluluğu tarafından desteklenen etkinlikte konuşma yapan Düşün Taşın Derneği’nin İl Temsilcisi Murat AYDÖN şunları söyledi.

SAÜ’lü Gençler Kent Meydanında Kitap Okudu
SAÜ’lü Gençler Kent Meydanında Kitap Okudu

 

Çanakkale Zaferinin 100. Anısına

“Toplumdaki dinamikleri harekete geçirmek, ‘Okuyan Toplum’ oluşturabilmek ve Çanakakle Deniz Zaferi’nin 100. Yılını kutlamak adına “Sakarya’ya Okuyoruz’ isimli etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz.

Daha önce yaptığımız etkinliklerden farklı olarak, tarihimize ve ecdadımıza sahip çıkıyoruz. Toplumdaki gençlerimizin olumsuz kitap algısını kırmak, tarih bilincini uyandırmak ve ecdadımıza Sakarya’dan sesimizi duyurmak için buradayız.

Programımızın içeriğinde her zamanki gibi kitap okumak var. Fakat diğerlerinden farklı olarak ecdadı anmak adına istiklal Marşımızı ve Çanakkale Zaferi için yazılmış şiirler okuyup, dua edip , “ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 100.YILI” yazılı dövizler ile meydan da ekip arkadaşlarımız ve diğer katılımcılarla birlikte oluşturacağımız “100.YIL” sembolüyle programımıza son vereceğiz.

Bildiğiniz üzere Çanakkale Savaşının diğer savaşlardan farkı bir gençlik savaşı olmasıdır. Bizler gibi lise ve üniversite çağındaki gençler arkalarına bakmadan vatanı uğruna Çanakkale’ye gitmişlerdir. O yıllarda birçok üniversite ve lise mezun verememiştir.

Bizler bu bilinci taşıyan ve sahiplenen bireyler olabilmek için çalışıyoruz. Bu bilinci gençler öncelikli olmak üzere tüm topluma aşılamak için elimizden gelen çabayı gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz. Bu uğurda yaptığımız çalışmalarda aldığımız olumlu-olumsuz tüm karşılıklar bizi fazlasıyla gururlandırmakta ve şevkimizi arttırmaktadır.

Ben buradan etkinliğimize destek veren tüm öğrenci topluluklarına, katılan büyük küçük tüm vatandaşlarımıza, gece-gündüz demeden çalışan ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

SAÜ’lü Gençler Kent Meydanında Kitap Okudu
SAÜ’lü Gençler Kent Meydanında Kitap Okudu

 

Sakarya İl Emniyet Müdürü Ziyaret Etti

Yapılan basın açıklamasından sonra Sakarya İl Emniyet Müdürü Osman BABADAĞI tarafından ziyaret edilen gençler buradan da bir tebrik alarak Kitap Okuma Etkinliğine geçtiler.

Sakarya İl Emniyet Müdürü Osman BABADAĞI gençlere, “Sizlere Sakarya Valimiz Hüseyin Avni Coş’un selamını getirdim. Hep böyle güzel etkinlikler yapın. Bizler sizleri hep böyle güzel etkinliklerde destekleriz. Ve bugün sizleri desteklemek için yanınıza geldim. Sizlere teşekkür ediyorum” cümleleri ile destek vererek bu tarz etkinlilerin her zaman yanında oldukları mesajını verdi.

Kitap Okuma Etkinliği yaklaşık olarak 2 saat sonunda sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. 4. Sınıfa geçen öğrenciler ff olan alt dönemdeki derslerin hepsini alabiliyor mu? Alındığını duymuştum doğruluğu var midir

    • 30 AKTS + 2 Ders veya 40 AKTS sınırı okulun her döneminde geçerlidir. Sadece AKTS Sistemi uygulandığı ilk sene belli bir AKTS değerine kadar müsade edildi. Onun dışında sınırları aşamıyorsunuz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar