SAÜ’lü Gençlerin Bahar Şenliklerine İtirazı Var

SAÜ’lü Gençlerin Bahar Şenliklerine İtirazı Var

Sakarya Üniversitesinde asla tam bir Şenlik havasına bürünemeyen Bahar Şenlikleri, 2013 senesi için yavaş yavaş yaklaşmaya başladı. Öğrencileri ise yine Umutlu ama Zorlu bir bekleyiş sardı.

Her sene sanki Zoraki bir işleyiş ile yapılan, bazen hava koşulları, bazen yetersiz zaman sebebiyle bir türlü istenilen başarıya ulaşamayan SAÜ Bahar Şenlikleri için bu sene öğrencilerin bekleyişleri daha farklı bir noktaya ilerlemeye başladı.

Finallerden önceki haftaya konuşlandırılan ve birçok bölümde birçok hocanın Quiz Haftası, Ödev Teslim Haftası, Sunum Haftası olarak belirlediği bir tarihi ile çakışma yaşayan Bahar Şenlikleri birçok öğrenci için Şenlik olarak görülmemeye başlandı bile.

Öğlen sularında başlayan ve gece yarısına kadar devam eden etkinliklerin birçoğuna katılamayan, 2. Öğretimde okuyanların konserleri bile sınıftan dinlemek zorunda kaldığı bir Bahar Şenliği Haftasına artık dur demenin de vakti geldi.

SAÜ Bahar Şenlikleri
SAÜ Bahar Şenlikleri

 

Bir İstanbul Üniversitesi, bir ODTÜ gibi her gün gösteri, her gün Hak Arayışı sisteminin olmadığı, sistemin istediği yolda istediği şekilde ilerlemekten usanmadığı SAÜ için artık Öğrenciye Rağmen değil de Öğrenci İle Birlikte sisteminin oturması gerekiyor.

2013 senesinde Bahar Şenlikleri için 1 Haftalık alan açılması, Finallerden önce 5 güne yayılmış bir Bahar Şenliği Haftasının oturtulması, Bu haftanın Tatil olarak ele alınması gerekliliği artık iyice ön plana çıkmaya başladı.

Bu şekilde hem finallerden önce 1 Hafta ara bulan öğrenciler Sabahları Final Çalışması – Akşamları Eğlence sistemi ile 1 yılın yorgunluğunu daha rahat atabilecek seviyeye geleceklerdir.

Akademik Takvim üzerinde 1 haftalık geriye sarkma yapılarak bu sorun çok rahat bir şekilde çözüme kavuşturulabilir. Bu şekilde Ders İçin Eğlence, ya da Eğlence İçin Ders sisteminden geride kalınmamış, her öğrenciye Eğitim hakkı yanında Eğlence Hakkı da tanınmış olacaktır.

Bu konuda Yerel Basın ve Üniversite Yönetiminin Öğrenci Merkezli bir düşünce içerisine gireceği ve bu konuda desteklerini vererek gerekli düzenlemeyi yapacaklarını düşünüyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar