SAÜ’lü Öğrenci Temsilcileri ve Taraftar Grupları Yemek Zammını Protesto Etti

SAÜ’lü Öğrenci Temsilcileri ve Taraftar Grupları Yemek Zammını Protesto Etti

Sakarya Üniversitesindeki Öğrenci Temsilcilikleri ve Taraftar Grupları yaptıkları basın açıklaması ile Yemek Zammını Protesto ettiler.

10 Aralık 2018 tarihinde Öğrenci Yemek Ücretlerine yapılan %37,5’lik bir zam sonrasında yemek fiyatları 2.00 TL’den 2.75 TL’ye yükselmiş ve SAÜ’lü Öğrencilerden sosyal medya üzerinden ciddi bir tepki oluşmuştu.

Bu tepki sonrasında #SAÜYemekZammıGeriÇekilsin etiketi ile Twitter üzerinden başlatılan Protesto Girişimi kampüste yapılan Basın Açıklaması ile devam etti.
Youwin Giriş
 

SAÜ Yemek Zammı

 

Basın Açıklamasına Öğrenci Temsilcileri ve Taraftar Grupları Katıldı

Esentepe Kampüsünden 13:20’de gerçekleştirilen Basın Açıklamasına katılan öğrenci temsilcileri ve taraftar gruplarından bazıları aşağıdaki gibidir.

 • Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğrenci Temsilciliği
 • Fen Edebiyat Fakültesi Öğrenci Temsilciliği
 • Teknoloji Fakültesi Fakültesi Öğrenci Temsilciliği
 • Mühendislik Fakültesi Öğrenci Temsilciliği ,
 • Camili MYO Öğrenci Temsilciliği
 • Turizm Fakültesi Öğrenci Temsilciliği
 • Bilişim Fakültesi Öğrenci Temsilciliği
 • Sakaryaspor Taraftar Grubu
 • Trabzonspor Taraftar Grubu
 • Galatasaray Taraftar Grubu
 • Fenerbahçe Taraftar Grubu
 • Samsunspor Taraftar Grubu
 • Bursaspor Taraftar Grubu
 • Ankaragücü Taraftar Grubu

 

 

Yapılan Basın Açıklaması Aşağıdaki Gibidir

 

Siyasal Bilgiler, Fen Edebiyat, Teknoloji, Mühendislik, Camili MYO, Turizm ve Bilişim Fakültelerinin öğrenci temsilcilikleri Sakarya Üniversitesinde ki Sakaryaspor, Trabzonspor, Galatasaray, Fenerbahçe, Samsunspor, Bursaspor ve Ankaragücü Futbol kulüplerinin taraftar oluşumları ve üniversitemizde ki çeşitli fakültelerde bulunan Öğrenci Toplulukları adına ortak basın açıklamamızdır.

 

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğüne;

Ülkemizin zor günler geçirdiği, enflasyon ve çeşitli zamlarla topyekün mücadeleye ettiği, herkesin elinde ki imkanlar doğrultusunda harcamalarından isteklerinden fedakarlık yaptığı bir dönemde yemekhanemizde yapılan bu zammı kabul etmiyoruz.

İlk başta ufak bir rakam olarak görülen 0.75 kuruş, aya vurulduğunda yemekhanemizi düzenli olarak kullanan bir öğrenci için 70/80 TL civarında bir artış demektir. Günde binlerce arkadaşımız kullandığı Üniversite yemekhanemizde orana vurduğumuzda tek bir seferde %37.5’luk bir zam yapılması yemekhane hizmetinden faydalanan arkadaşlarımız için büyük bir maddi zorluğa yol açacaktır.

Gerek Eğitim gerekse Öğrenci faaliyetleri ve imkanları konusunda Türkiye’de ki devlet üniversitelerinden geri kalmayan, Ülkemizin sayılı Üniversitelerinden olan Sakarya Üniversitesinin Yemekhane fiyatları konusunda diğer Büyük Üniversitelerimizle eşit düzeyle olması gerekmektedir. Devlet Üniversitelerinde fiyatlar 1.5 – 2 TL arasındayken Üniversitemizde bu fiyatın 2.75 TL olmasının yanlış olduğunu düşünüyoruz.

Bugün burada bu yanlıştan dönülmesi, yemek fiyatlarının yeniden eskiye dönmesi için toplanmış bulunuyoruz. Sayın Rektörümüz Fatih SAVAŞAN ‘ın Öğrenci sorunları konusunda ne kadar hassas olduğunu biliyor, kendisinin samimiyetine güvenerek bu sorunumuza çözüm bulmasını talep ediyoruz.

Belirtmek isteriz ki niyetimiz kesinlikle üniversitemizde bir karışıklık çıkarmak sorun yaratmak değildir. Aksine bir karışıklık çıkmasına fırsat vermemek adına öğrenci arkadaşlarımız dileklerini ve taleplerini üniversitemizdeki resmi oluşumlar olarak yapmaktadır.

Saygılarımızla..

 

SAU Yemek Zammı Protestosu

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al