beylikdüzü escort

SAÜ’lü Öğrenciler 1 Mayıs İşçi Bayramında Meydanlarda Olacak

SAÜ’lü Öğrenciler 1 Mayıs İşçi Bayramında Meydanlarda Olacak

Sakarya Üniversitesinde öğrenim görmekte olan bir grup öğrenci 1 Mayıs İşçi Bayramı Kutlamaları için Kampüs dışında yapılacak olan eylem ve gösterilere destek vereceklerini açıkladılar.

SAÜ Kampüs Kafeterya önünde yapılan basın açıklamasını Makina Mühendisliği ikinci sınıf Öğrencisi Özenç Sezek okudu. Sezek, “1 Mayıs tarih boyunca ezilen ve sömürülen halkların taleplerini örgütlü ve kitlesel biçimde dile getirdiği birlik ve mücadele günüdür. Devrimci, demokrat, yurtsever Sakarya Üniversitesi öğrencileri olarak 1 Mayıs işçi ve emekçinin birlik mücadele ve dayanışma gününde Sakarya’da alanlardayız” dedi.

Yeni YÖK yasa tasarısını da eleştiren Sezer, “Bizlere dayatılan piyasacı politikalarla eğitim hakkımız ipotek altına alınmaya çalışılmaktadır. Bizler 1 Eylül darbesinin ürünü olan YÖK’e ve onun yamasına karşı çıkıyoruz. Üniversitelerin özgür düşünce ve toplum- doğa-insan yararına bilim üreten özel kurumlar olmasını istiyoruz. Yeni yasayla birlikte kampüsler sermayenin hegemonya alanına çevrilmek ve biz üniversite öğrencileri müşteri konumuna oturtulmak isteniyor. Son dönemde üniversitelerde ki gerici-faşist provokasyonlar barış sürecini baltalamaya yönelik ve kardeş halkların gençlerini karşı karşıya getirmeye çalışıyor. Kürt sorununun demokratik çözümü, ifade özgürlüğü ve ana dilde eğitim açısından bakıldığında gençliğin gelecek mücadelesinden bağımsız değildir. Türkiye’de halkların barışı ve akan kanın durması gençliğin ilerici-devrimci mücadelesiyle mümkündür” diye konuştu.

Sakarya’daki 1 Mayıs kutlamaları AKM önünde basın açıklaması şeklinde gerçekleştirilecek.

 

SAÜ'lü Öğrenciler 1 Mayıs İşçi Bayramında Meydanlarda Olacak
SAÜ’lü Öğrenciler 1 Mayıs İşçi Bayramında Meydanlarda Olacak

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar