beylikdüzü escort

SAÜ’lü Öğrencilerden Çocuklara Mahremiyet Eğitimi

SAÜ’lü Öğrencilerden Çocuklara Mahremiyet Eğitimi

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri tarafından Geyve Hasan Melih Can İlköğretim Okulu öğrencilerine özel bölge ve mahremiyet eğitimi verildi.

Sakarya Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü 2. öğrencilerinden Ayşe Nur Tongül, Berna Açıkgöz, Kader Duygu, Senem Kurşun, Ebrar Merde, Rabia Tanrıkulu, Sümeyye Özdemir, Gülşen Delen, Sevil Çoban ve Meryem Aygün, Prof. Dr. M. Zafer DANIŞ tarafından “Sosyal Hizmet Kuram ve Yaklaşımları 2” dersi kapsamında verilen proje ödevi kapsamında “Çocuklara Mahremiyet Eğitimi” üzerine bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdiler.

Proje kapsamında Sakarya’nın Geyve ilçesinde bulunan Hasan Melih Can İlköğretim Okulu öğrencilerine üniversiteleri ablaları tarafından özel bölge ve mahremiyet eğitimini verilerek çocukların bu gibi durumlarda kendilerini nasıl koruyacakları konusunda bazı bilgiler aktarıldı.

Özel olarak hazırlanan ve özel bölgelerin farklı renklerle gösterildiği maket üzerinden yapılan anlatımlarda hangi bölgelerin kendilerine özel olduğu, bu bölgelere yapılacak olan müdahalelerde nasıl tepki vermeleri konusunda da çocuklara bilgi aktarılmaya çalışıldı.

Eğitimler sonrasında palyaço eşliğinde okul bahçesinde oyunlar oynanarak parmak boyalar ile çocukların maharetlerini de göstermesi sağlandı. Oldukça eğlenceli bir şekilde sona eren projeden en kazançlı ise elbette ki çocuklar çıktı.

 

Office 2019 Mac

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar