beylikdüzü escort

SAÜ’lü Yardımcı Doçent  Göz Altına Alındı,  5 Öğretim Görevlisi Görevinden Alındı

SAÜ’lü Yardımcı Doçent Göz Altına Alındı, 5 Öğretim Görevlisi Görevinden Alındı

15 Temmuz Darbe Girişiminde jetlerin havalandığı ve Darbenin Merkez Üssü olarak anılan Akıncı Üssünde yakalanan Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Adil ÖKSÜZ göz altına alındı.

Darbe Girişimi sırasında Akıncı Üssünde bulunan ve Darbecilerle Beraber harekat ettiği öğrenilen Yardımcı Doçentin bugün Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi binasındaki odasında ve evinde arama yapıldı.

Aramalarda Fethullah Gülen tarafından kaleme alınan bazı eserlerin bulunduğu belirtilirken farklı bir suç unsuruna rastlanıp rastlanmadığı konusunda bilgi verilmedi.

 

Sakarya Üniversitesinde Operasyon
Sakarya Üniversitesinde Operasyon

 

SAÜ’lü 5 Öğretim Görevlisi Görevinden Alındı

Fethullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik yapılan operasyonlar kapsamında 5 Öğretim Görevlisinin daha görevlerinden alındığı bilgisi verildi.

Ayrıca YÖK tarafından verilen talimat kapsamında Üniversite Bünyesinde ilerleyen günlerde başka görevden alınmaların da gerçekleşebileceği belirtildi.

 

Sakarya Üniversitesinde Operasyon
Sakarya Üniversitesinde Operasyon

 

Üniversite Basın Açıklaması Yaptı

Sakarya Üniversitesi tarafından yapılan Basın Açıklaması şu şekildedir.

15 Temmuz 2016 Cuma günü gecesi demokrasi ve anayasal düzene karşı gerçekleştirilen darbe girişimi ve terör eylemleri esnasında, Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir ABD öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Adil Öksüz Ankara Akıncılar Hava Üssü’nde yakalanmış ve tutuklanmıştır. FETÖ terör örgütüyle irtibatlı olduğu tespit edilen Adil Öksüz hakkında Rektörlüğümüz de soruşturma başlatmış ve açığa almıştır.

Bundan sonra Üniversitemizde bu terör örgütüne mensup olduğu tespit edilmekte olan diğer kişiler hakkında da gerekli yasal işlemler ivedilikle uygulanmaya devam edilecek ve kamuoyumuz bilgilendirilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar