SAÜ’ye DGS İle Geçiş Yapanların Kayıt İşlemleri

SAÜ’ye DGS İle Geçiş Yapanların Kayıt İşlemleri

2014-2015 Eğitim Öğretim yılı DGS ile Sakarya Üniversitesine yerleşenlerin öğrencilerin kayıtları 08 Eylül ile 12 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Başvuru ve işlemler Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsünde yer alan Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı binasında yapılacaktır.

 

Kayıt İçin Gerekli Belgeler

1- DGS ile yerleşen adaylar Önlisans Diploması (Geçici Önlisans Mezuniyet Belgesi) ve Lise diplomasının aslı veya diplomanın kayıp olması durumunda Lise Diploması Kayıp

Belgesinin aslı. (Fotokopi ya da Noter onaylı suret kabul edilmez)

2- DGS Yerleşti Sonuç Belgesi

3- Fotoğraflı Nüfus Cüzdan Fotokopisi

4- 6 adet 4.5×6 ebadında çekilmiş vesikalık fotoğraf

5- İkinci Öğretim-Uzaktan Öğretim programlarına yerleşen adaylar için Banka dekontu

6- Öğrenci Ön Kayıt Formu

7-1985 ve daha önce doğumlu erkek adayları için Askerlik Şubelerinden alacakları Askerlik Durum Belgesi.

Harç Ücretleri İçin TIKLAYINIZ

SAÜ’ye DGS İle Geçiş Yapanların Kayıt İşlemleri
SAÜ’ye DGS İle Geçiş Yapanların Kayıt İşlemleri

Ön Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılacak

Ön Kayıt İşlemleri için 03.09.2014 tarihinden itibaren http://www.ogrisl.sakarya.edu.tr/index.php?pid=nss adresinden TC kimlik numaranızı kullanarak kullanıcı adınızı öğreniniz, http://www.sabis.sakarya.edu.tr adresine giriş yaparak Kullanıcı Adı kısmına bir önceki adımda alınan Öğrenci Numarasını, Şifre kısmına ise TC Kimlik Numaranızı girerek işlem yapınız ve Ön Kayıt işlemini tamamlayınız. Ön Kayıt Formunu çıktı alınız.)

 

Askerlik Durum Belgesi İle İlgili Açıklama

(1111 sayılı Askerlik Kanunu gereği 29 yaşından büyük yükümlüler askerlik şubesi başkanlıklarından alacakları askerlik durum belgesine göre kayıtları yapılır. Bu durumdakilerin askerliklerinin ertelenmesi mümkün olmadığından, kayıtlarının yapılmasını müteakip öğrenimlerine askerlik hizmetini tamamladıktan sonra devam edebilirler)

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

33 yorum

 1. Ben muhasebe ve vergi uygulamaları bölümünden mezunum dgs ile saü İşletme bölümüne geçmeyi düşünüyorum. Kaçıncı sınıftan başlarım?

  • Aldığınız derslerin buradaki karşılığına bağlı. 1. de olabilir 2 de

 2. Sakarya üniversite endüstri mühendisliği uzaktan eğitim bölümünü dgs ile alım yapıyor mu?

  • Uzaktan Eğitim için DGS yok diye biliyorum ama siz yine de UZEM ile bir görüşün.

 3. Merhaba ben AOF onlisans okuyorum okulunuza DGS ile gecmem halinde aoflu olarak gectigim icin muafiyet konusunda herhangi bir olumsuzluk olur mu

  • Ders içerikleri uyuyor ise sorun olmayacaktır. Ama AÖF ile geçiş sürecini tam net bilemiyorum. Öğrenci İşleri ile bir görüşmeniz daha iyi olur.

  • Bölüm ile irtibata geçmeniz daha sağlıklı olacaktır. Bölüme göre değişebilen birşey bu konu.

 4. Merhaba ben dgs sınavı ile SAÜ nün metalurji malzeme muayne bölümüne dikey geçiş yapmak istiyorum acaba ders muaflıkları oluyormu oluyorsa kaçıncı sınıftan başlatılıyor bir bilgi alabilirmiyim rica etsem teşekkür ederim.

  • Sizin üniversitenizdeki derslerin içerikleri ile SAÜ^deki içerikler eşdeğer ise bu durumda aldığınız derslerden Muaf olursunuz.
   Burada şu kadar ders geçer şu kadarı geçmez diyemeyiz. Her ders incelenir ve ona göre geçişiniz yapılır.
   Bu sebeple de, sınıftan da başlayabilirsiniz, daha alt bir sınıftan da.

 5. Merhaba ben dgs ile sakarya üniversite sinde makina müh okumak istiyorum hazırlık var mi varsa nasıl oluyor

 6. 2011 yilinda dgsyle karabük üni. Yerleştim şuan karabukte 3. Sinifim 2014 dgs sinaviyla sakarya yi kazandim ders muafiyetlerim nazil olur bilgi verebilir misiniz ne yapmaliyim

  • Konuyla alakalı olarak Karabük ve Sakarya Üniversitesi arasında biraz kağıt işi olacak.
   Size daha net bilgiyi Öğreni İşleri verecektir. Sisteme gelen yada gelmeyen derslerle alakalı sizden evraklar istenecek.

 7. Merhaba. Bişey soracağım sakarya üni bilişim sistemleri müh. Bölümnü kazansn öğrenciler kacıncı sınıftan başlatılıyor?

  • DGS ile geldi iseniz gelmeden önce aldığınız derslerin buradaki derslere uyuşmasına göre değişir. O sebeple net bir sınıf bilgisi veremem. Bazen 1 Bazen 2 Bazen 3 oluyor.

 8. Merhaba, Ben iktisat bölümü uzaktan öğretim bölümüne dgs geçiş yaptım ders kayıt dönemi sona erdi şuan sabis’ de ders alınmadı diye yazıyor. Şimdi ne yapmam gerekiyor.

 9. hocam ben bişey sormak istiyorum bende kazandığım okula kaydımı yaptırdım önlisansta aldığım derslerden muaf olmak içinde dilekçe verdim 10 gün içerisinde hangi dersleri alacağımın belli olucagını söylediler derslerim belirlendikten sonra mı ders kaydı mı yapacaklar kafamı karıştıran yarın ders kayıtları bitiyor bir sorun çıkarmı bu konu hakkında bilginiz var mı

  • Sizin derslerle alakalı önce Muafiyet Bilgisi çıkması lazım. Sonrasında Dilekçe ile işlemler yapılacak. Öğrenci işleri ile bir görüşün konu hakkıında.

 10. Merhabalar ben DGS ile Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümüne yerleştim. Kayıt işlemlerimiz bugün başladı. SABİS üzerinden kayıt için ÖN KAYIT formu doldurmamız gerekiyormuş. ÖN KAYIT formunda size uygun bir randevu tarihi seçin diyor fakat randevu tarihlerinin hepsi 2 eylül gözüküyor. Bu tarihlerden birini mi seçmemiz gerekiyor yoksa bu sistem hatasının düzelmesini mi beklememiz gerekiyor? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  • 2 Eylül’ü seçin ve direkt SAÜ’ye gidip kaydınızı olun. Sistem hatasıdır.

 11. merhaba ben elek-elk müh kazandım teknolojı fakültesi dgs ile kayıt olucm herhangi bir günü var mı yoksa 8 12 arası hergün oluyor mu ?

 12. merhaba ben ceko bölümünü kazandım kaydımı iibf de mi yoksa lys kayıtları gibi kayıt bürosunda mı yapıcam

  • Başvuru ve işlemler Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsünde yer alan Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı binasında yapılacaktır.

  • DGS’de normalde Ön Kayıt sırasdında bir tarih vermesi lazımdı. Siz ilk gün gidip işlemleri yaotırın.

 13. Merhabalar ya ben on kayit formunu yazdirirken kayit tarihi 01.09.2014 cikiyor neden aceba

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar