beylikdüzü escort

Sabancı Baharı Sıla Konseri ve Öncesindeki Etkinliklerle Sakarya Üniversitesini Salladı

Sabancı Baharı Sıla Konseri ve Öncesindeki Etkinliklerle Sakarya Üniversitesini Salladı

Sabancı Baharı, 5nokta4 ve Sakarya Üniversitesi işbirliği ile SAÜ 18. Bahar Şenliklerinde sahne alan SILA yaklaşık olarak 20.000 kişiyle beraber coşkulu bir şenlik akşamına imza attı.

Bahar Şenliklerinin tepe sanatçı olan ve oldukça yoğun bir katılımın beklendiği SILA Konseri beklentilerinde üzerinde bir katılımla gerçekleşti.

Sabancı Baharı Sıla Konseri ve Öncesindeki Etkinliklerle Sakarya Üniversitesini Salladı
Sabancı Baharı Sıla Konseri ve Öncesindeki Etkinliklerle Sakarya Üniversitesini Salladı

 

Konser Halka Kapalı Olacaktı Ama!

 

Daha önce 5nokta4 ve Sakarya Üniversitesi tarafından yapılan “Konser Sadece Öğrencilere Açık Olacak, Sivil Halk Giriş Yapamayacak” duyurularına rağmen konsere katılanların %50’lik kısmı Sakarya Halkında oldu.

Özel Araçlar ile kampüse giriş yapan sivil halk yüzünden öğrencilerin hem konser sırasında hem de konserden sonra çeşitli, sıkıntılar ile karşılaştıkları da açıkça gözler önüne serildi.

Saat 22.30 gibi biten konserden sonra alandan ayrılmaya başlayan sivil araç sahipleri trafiğin tıkanmasına ve gece 01.00 sularına kadar da kilitli bir halde kalmasına sebep oldular. Bu noktada da Minibüs ve Otobüs ile ulaşım sağlayan öğrenciler kampüsten çarşıya 3-4 saatte inmek durumun kaldı. Birçok öğrencinin ise Esentepe Kampüsünden Çarşı’ya kadar yürümek zorunda kaldığı gözlendi.

Rektörlük tarafından yapılan “SİVİL HALK GİREMEYECEK” söyleminin ise neden çiğnendiği açıkçası net olarak bilinmese de işin içerisine Sponsorluk ve Maddi Getiri gibi unsurların girdiği oldukça net.

SAÜ Bahar Şenliği 2013  Sıla Konseri
SAÜ Bahar Şenliği 2013 Sıla Konseri

 

Büyük Sorunlar Yaşanmadan Konser Sona Erdi

 

Yaklaşık olarak 1.5 saat süren SILA konseri öncesi ve sonrasında yoğun bir asayiş sorunu yaşanmadı. Bazı öğrencilerin kalabalık ve ayakta uzun süre kalmaktan dolayı fenalık geçirdikleri gecede Konser Alanı çevresinde bulunan Ambülansların olaylara hızlı müdahalesi sonrasında sakıntılar çabuk giderildi.

Konserin sonuna doğru Sahne Arkasında yaşanan bazı taşkınlıklar ise Sabancı Baharı ve SAÜ Güvenlik Ekipleri tarafından büyümeden önlendi ve konsere etki edecek bir boyuta ulaşmadan engellenmiş oldu.

 

Konserden Saatler Öncesinde Üniversiteliler Sahne Önüne Kamp Kurdu

 

Akşam 21.00’da başlayacak SILA konseri öncesinde en ön sırada olmak isteyen birçok öğrenci 17.00’dan itibaren Sahne Önüne beklemeye başladılar.

SAÜ Bahar Şenliği 2013 Sıla Konseri Öncesi Şenlik Alanı
SAÜ Bahar Şenliği 2013 Sıla Konseri Öncesi Şenlik Alanı

 

Sabancı Baharı İle Etkinlikler Öğrenciler İle Buluştu

 

Sabancı Baharı sadece SILA konseri ile sınırlı kalmadı. Sabah saatlerinde kurulan Sabancı Baharı Kampüsü içerisine YUNUS GÜNCE ve Ekibi öğrencileri konsere kadar eğlendirdi ve çeşitli Atölyelerde çalışma imkânına kavuşturdu.

ÖSYM Bürosu önünde kurulan Sabancı Baharı Kampüsü içerisinde Ebru Atölyesi, Çikolata Fabrikası, XBOX Turnuvası, Müzikler, Oyunlar ve Eğlence SAÜ’lü öğrenciler ile buluştu.

SAÜ Bahar Şenliği 2013  Sabancı Baharı Alanı
SAÜ Bahar Şenliği 2013 Sabancı Baharı Alanı

 

Alternatif Sahne ve Rekreatif Sahne Gün Boyu Öğrencilerleydi

 

Merkez Kafeterya içerisinde bulunan ve Alternatif Grupların yer aldığı Alternatif Sahne ile SAÜSEM yanında bulunan yeşil alanda yer alan Güneşoğlu Sponsorluğundaki Rekreatif Sahne gün boyu öğrencilere eğlence sunmayı başardılar.

Rekreatif Sahne üzerinden çeşitli çekilişler yapan Güneşoğlu Firması ayrıca öğrencilere Ücretsiz olarak Çiğ Köfte Dürüm ve Ayran ikram edere açlıklarının da yatışmasında yardımcı oldular.

SAÜ Bahar Şenliği 2013 Rekreatif Sahne
SAÜ Bahar Şenliği 2013 Rekreatif Sahne

 

Eğlenceler Perşembe Günüde Devam Ediyor

 

SAÜ 18. Bahar Şenlikleri 09 Mayıs günü Mehmet ERDEM konseri ile öğrenciler ile buluşmaya devam edecek. İlk iki güne Mercedes ve Sabancı sponsorluklarında gerçekleşen Bahar Şenlikleri Konserleri bu akşamda 5nokta4 Sponsorluğunda gerçekleşecek.

Gün boyu etkinliklerin devam edeceği diğer sahnelerinde aktif olarak çalışacağı 3. Şenlik Günü için sizde Sakarya Üniversitesi Kampüsünde yerinizi alabilirsiniz.

 

Son 2 Günde Havalara Dikkat

 

Etkinliklerin son iki gününde havanın soğuması ve yağmurlu olması bekleniyor. O sebeple ilk iki günde olduğu gibi oldukça rahat bir ortam yerine sizi biraz daha soğuk bir kampüs karşılayabilir.

Giyim noktasında özellikle konserlere gelecek öğrencilerin dikkatli olması gerekecek.

 

BAHAR ŞENLİKLERİ VE SILA KONSERİ FOTOĞRAFLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar