beylikdüzü escort

Staj Adı Altında Öğrenciler Ücret Almadan Çalıştırılıyor

Staj Adı Altında Öğrenciler Ücret Almadan Çalıştırılıyor

Sakarya Üniversitesi bünyesinde eğitim alan ve Zorunlu Staj Yapmak zorunda olan birçok bölüm öğrencisi gerek Devlet gerekse de Özel Firmalarda ÜCRET ALMADAN çalışıyorlar.

Okuldan mezun olabilmek adına ZORUNLU olarak yapılan gerek STAJ gerekse ÖĞRETMENLİK gibi uygulamalar kapsamında öğrenciler Okul, Hastane ve Özel Kurumlarda günün bazen 8 – 9 saati çalıştırılmalarına rağmen Herhangi Bir Ödeme alamıyorlar.

Üniversite tarafından SİGORTALI yapılan ve bunun dışında başka hiçbir hak tanınmayan öğrenciler gittikleri Kamu veya Özel Firmalarda normal bir çalışan gibi tüm işlerde çalıştırılırken, verdikleri emeklerin karşılıklarını ise bir türlü alamıyorlar.

Konuyla alakalı olarak Twitter ve farklı yollar üzerinden Rektör Prof. Dr. Muzaffer ELMAS’a ulaşmaya çalışan öğrenciler ise seslerini bir türlü duyuramıyor.

 

Öğrenci Ücretsiz Çalışacak İşçi Değildir!

Evet.

İşi öğrenmen için STAJ en ideal yöntemdir.

Ancak bu asla Öğrencinin Bedava İŞÇİ olduğu anlamına gelmez.

Gerek KAMU SEKTÖRÜ gerekse de ÖZEL SEKTÖR kendilerinde çalışan öğrencilere HAK ETTİKLERİ Ücretleri ödemek zorundadırlar.

Bu kapsamda da Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer ELMAS ve Sakarya Üniversitesi Senatosu Birinci Derecede SORUMLU olmakta ve bu konuda ACİL adımlar atmaları gerekmektedir.

 

Sakarya Üniversitesinden bu konuyla alakalı olarak en kısa sürede bir dönüş almayı ve bu dönüşü buradan yayınlayarak öğrencilere güzel bir haber sunmayı temenni ediyoruz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

    • Staj sürecinde Üniversitenin Sigorta Yapması gerekiyor. Bölüm ile bunu görüşün dilerseniz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar