beylikdüzü escort

Teknoloji Fakültesi Öğrencilerinin Diplomalarında “Mühendislik Ünvanı” Yer Alacak

Teknoloji Fakültesi Öğrencilerinin Diplomalarında “Mühendislik Ünvanı” Yer Alacak

Bu sene ilk mezunlarını veren Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ahmet ZENGİN Teknoloji Fakültesi Diplomaları ve Öğrencilerin Mühendislik Altyapıları ile ilgili olarak çeşitli açıklamalarda bulundu.

SAÜ Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ahmet Zengin, üniversite adaylarının son günlerde en sık sordukları soruyu cevapladı. Türkiye’deki diğer Teknoloji Fakülteleri gibi kendi fakültelerinin de mezun olan öğrencilere “mühendis” unvanı ile diploma verdiklerini belirten Doç. Dr. Zengin, “Mezunlarımız hukuki olarak Mühendislik mesleğinin gerektirdiği tüm hak ve sorumluluklara sahiptir. Mühendislik Odaları bu fakülteden mezun olanlara mühendislik ünvanı verilmesine karşı çıkıyor ama Bakanlık bu bölümden mezun olanlara mühendislik ünvanı onayını verdiği için diplomalarda mühendis ibaresi yer alacak” dedi.

ÖSYM kılavuzunda listelenen Teknoloji Fakültesi bölümlerinin isimlerinde “Mühendislik” terimi geçmekte olduğunu hatırlatan Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Zengin, mezunların diplomalarında da açık bir biçimde “mühendis” ibaresinin geçtiğini söyledi.

Teknoloji fakültelerinin diğer mühendislik eğitimi veren fakültelerden farklı olarak müfredatın daha fazla uygulamalı derslere dayanması ve 8 yarıyıllık eğitim süresinin 1 yarı yılını işletmelerde tam zamanlı uygulama şeklinde yürütüldüğünü belirten Doç. Dr. Zengin, bu sayede de mezun ettikleri öğrencilerin sektörde mühendis olarak daha kolay iş bulduklarını sözlerine ekledi.

 

Teknoloji Fakültesi Öğrencilerinin Diplomalarında Mühendislik Ünvanı Yer Alacak
Teknoloji Fakültesi Öğrencilerinin Diplomalarında Mühendislik Ünvanı Yer Alacak

 

Dekan Yardımcısı Ahmet ZENGİN tarafından yapılan açıklamalar


 
 
 
Haber ve Video SakaryaRehberim Sitesinden Alınmıştır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar