Tiyatro’nun Samimi Suretleri  “Tiyatro Suretler”

Tiyatro’nun Samimi Suretleri  “Tiyatro Suretler”

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Öğrencilerinden kurulu bir ekip olan Tiyatro Suretler, Sakarya’da kurumaya başlayan Tiyatro Kültürünü yeşertmek adına elini taşın altına koymuş durumda.

Ülkemizdeki SANAT Kültürünün genelde Popüler Kültür üzerine kurgulanması sebebiyle çocuklarına “Topçu ya da Popçu ol” diye öğüt veren ailelerin Tiyatro denildiğinde ellerinin ayaklarına dolandığını görebiliyoruz.

Oldukça acı veren ve artık kendi Sanat Anlayışı ile Kültür Yapısını yavaş yavaş kaybetmeye başlayan Türkiye’de Tiyatro da artık oldukça zor yürütülen bir eylem haline gelmiş durumda.

 

Doğaçlama Gösterisi
Doğaçlama Gösterisi

 

Sanat Adına Yapılan Şaklabanlıklar…

Kimse kusura bakmasın ama Vine üzerinden 7 saniyeye onlarca küfür sığdıran ve bunu Sanat Adı Altında yapanların yerle bir ettikleri Gençlik için halen bir umut var.

Akşamları adada yaşananları izleyen, kim kalsın, kim gitsin diye sms atan gençlerin, kim daha tarz diye tartışan ve zamanını buna cömertçe harcayan herkes için umut var…

 

Tiyatro Suretler - Doğaçlama 2
Tiyatro Suretler – Doğaçlama 2

 

Sakarya’da Tiyatro Daha Zor

Dediğimiz gibi Tiyatro Suretler Ekibi oldukça kısıtlı imkanlar çerçevesinde, zorlukla buldukları mekanlarda gerçekleştirdikleri gösteriler ile halen Tiyatro Sporunun var olması için çabalıyorlar.

Tiyatroyu bir külfet olanlara inat hem Sakarya’da hem de İstanbul’da nerdeyse her hafta bir oyun yaparak Tiyatro adına adımlar atmaya çalışıyorlar.

2010 senesinde Fatih SANCAKLI ve Gözde YILDIZ tarafından temelleri atılan bu topluluk bugün birçok kulvarda ve birçok yaşta oyuncuya sahip.

Çocuklar ve Yetişkinler için gerçekleştirilen Tiyatro Atölyeleri sayesinde her yaştan gence Tiyatro Kültürünü ve Sahne Kültürünü aşılayan ekip diğer taraftan da Çocuk Oyunları, Doğaçlama Gösterileri ve Tiyatro Gösterileri ile sahnede olmaya devam ediyor.

300’den fazla kursiyere ulaşmayı başaran ekip yaptıkları gösteriler ile de hem Sakarya’da hem de İstanbul’da binlerce kişiye ulaşmayı başarmış durumda.

 

Tiyatro Suretler Doğaçlama Gösterisi
Tiyatro Suretler Doğaçlama Gösterisi

 

Sezonun İlk Gösterisi 1 Ekim 2015 Perşembe Günü

2015 yılının ilk 6 aylık sürecinde neredeyse her hafta Doğaçlama Gösterisi ve Tiyatro Oyunları ile izleyicilerinden kopmayan Tiyatro Suretler bu sene Ritim Sanat Sakarya’da sahne alacak.

Yeni kurulan ve 1 Ekim 2015 tarihinde kapılarını açacak olan Ritim Sanat Sakarya için Açılış Gösterisi de Tiyatro Suretler tarafından yapılacak.

Bian Ajans tarafından Tiyatro Suretler Ekibi ve Ritim Sanat Ekibi ile gerçekleştirilecekHoş geldin Partisi de yine Sakarya Üniversitesini Yeni Kazanan öğrenciler için aynı alanda gerçekleştirilecek.

Ayrıca Tiyatro Suretler ekibi hemen ertesi gün, 2 Ekim 2015 tarihinde İstanbul’da bir Doğaçlama Gösterisi ile izleyicileri ile buluşacak.

Bian Ajans ve Tiyatro Suretler ekibi özellikle 2015’in son çeyreğinde ve 2016 yılında birbirinden farklı çalışmalar ile izleyicilerin karşısında olacak.

Tiyatro Suretler Facebook Sayfası ve www.suretlertiyatrosu.com adresinden sizlerde bu ekibe destek olabilir, Tiyatro Gösterilerini takip edebilirsiniz.

Kim bilir bir gün siz de oyuna gelebilirsiniz

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al