beylikdüzü escort

Turizm İşletmeciliği Öğrencileri İmza Kampanyası Başlattı

Turizm İşletmeciliği Öğrencileri İmza Kampanyası Başlattı

Sapanca’da yapılan Turizm Fakültesi için daha önce yapılan açıklamalarda Mevcut Öğrencileri Etkilemeyeceği sözü verilmesine rağmen açıldıktan sonra Tüm Turizm İşletmeciliği Öğrencilerinin taşınacağı bilgisi öğrencileri sıkıntıya soktu.

Esentepe Kampüsünde ders gören, Çarşıda ya da Serdivan da ev ya da yurtlarda kalan öğrenciler için Sapanca Turizm Fakültesi sıkıntılı bir sürecin başlamasına sebep olmuş durumda.

Yeni sistemde öğrencilerin Sapanca’ya Taşınması ya da her gün Kampüsten Servis ile Sapanca’ya gitmesi gerekecek.

 

Öğrenciler Ne İstiyor? Rektörlük Ne Diyor?

Turizm Fakültesine alınacak olan Yeni Öğrencilerin derslerini Sapanca’da açılan Turizm Fakültesinde görülmesine karşın hali hazırda Sakarya Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümünde okuyan ve kendi düzenlerini kuran öğrencilerin Esentepe Kampüsünde eğitimlerini tamamlamaları isteniyor.

Rektörlük ise özellikle Alttan Ders Alanların hem Esentepe Kampüsü hem de Sapanca arasında gidip gelmesini engellemek, ders programlarını ona göre ayarlama sıkıntısı yaşamamak adına Tüm Öğrencileri Sapanca’ya aktarmak istiyor.

Bu sayede hali hazırda Turizm İşletmeciliği Bölümü için ayrılan dersliklerinde boşalması ve bölümlerde yaşanan derslik sorunlarının da azaltılması amaçlanıyor.

 

Sakarya Üniversitesi Sapanca Turizm Fakültesi
Sakarya Üniversitesi Sapanca Turizm Fakültesi

 

İmza Kampanyası Başlatıldı

Change.org üzerinden başlatılan İmza Kampanyasının duyuru kısmına girilen metin şu şekilde.

İmza Linki alt kısımda sunulmuştur…

 

Sakarya Üniversitesi Turizm İşletmeciliği öğrencileri olarak; “Sapanca’ya zorunlu olarak taşınmak istemiyoruz.” Bu durum içerisinde bulunan Meslek Yüksek Okullarının öğrencileri de aynı durumdan şikâyetçidir.

Proje aşamasında ve ruhsat işlemlerinde “alışveriş merkezi” olarak tasarlanan ve yapılan ancak; uygulamaya konulamayıp, yapının tamamen bir fakülteye çevrilmesi saçmalıktır.

Hali hazırda ev ve yurt ayarlayan, bir işte çalışıp geçimini sağlamak zorunda olan ve benzer durumda ki öğrencilerin mağduriyetlerinin giderilmesini istiyoruz.

Ana kampüsten ulaşımın servis ile “ücretsiz” olarak sağlanacağını söyleyen Sakarya Üniversitesi Rektörü Muzaffer Elmas, bu öğrencilerin günlük olarak azami harcayacakları 1.5 saatin ücreti hakkında ne düşünmektedir?

Turizm öğrencileri için Sapanca’da eğitim görmenin mantıklı olduğunu düşünen karar sahipleri, bizlerin uygulamalı olarak eğitim almadığımızı bilmemekte ve sadece Sapanca’nın kalkınması için yapılan bu davranışı öğrenciler olarak kınamaktayız.

Turizm işletmeciliği öğrencileri olarak tercihlerimizi ana kampüs içerisinde bulunan, işletme fakültesi altında barınan TURİZM İŞLETMECİLİĞİ bölümü olarak yaptık. BU KARARI BİZİM ADIMIZA BİR BAŞKASI ALMAMALIDIR!

Boş sınıflarda ders işlemek ve başarı oranınızı düşürmek şartıyla SAPANCA’ya gelir sağlama düşüncenizi anlamlandıramıyoruz!

Alışveriş merkezinde eğitim görmek istemiyoruz! Kampüse yürüyerek gidebilecekken her gün servislerde yorulmak istemiyoruz!

Kampüs hayatımızın bitirilmesini istemiyoruz!

Sosyal medya üzerinden bunu dile getiren öğrencilere cevap bile verme gereksinimi duymayan Muzaffer Elmas sesimizi bu şekil ile duymak zorundadır.

KARARIN TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİLMESİ VE ÖĞRENCİLERİN DÜZENİNİN BOZULMAMASI İÇİN GEREKENİ YAPINIZ!

BU KAMPANYAYI İMZALAYARAK, ÇEVRENİZDEKİLERİ BİLGİLENDİRMENİZ ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

https://www.change.org/p/sakarya-%C3%BCniversitesi-turizm-i%C5%9Fletmecili%C4%9Fi-fak%C3%BCltesinin-zorunlu-olarak-ta%C5%9F%C4%B1nmas%C4%B1na-kar%C5%9F%C4%B1?recruiter=429238374&utm_source=share_petition&utm_medium=twitter&utm_campaign=share_twitter_responsive

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar