beylikdüzü escort

Üniversite Mail Sistemini Kullanan Öğrenciler Dikkat!

Üniversite Mail Sistemini Kullanan Öğrenciler Dikkat!

Sakarya Üniversitesi tarafından Öğrencilere sunulan Öğrenci Mail Sistemini kullanan öğrencilerin dikkat etmesi gereken önemli bir konu var.

Bundan birkaç sene önce Öğrenci Numarasını mail olarak veren ve kendi sistemini kullanan Sakarya Üniversitesi Mail Sistemi öğrenciler tarafından pek fazla tercih edilmiyor idi.

Sonuçta g060502065@sakarya.edu.tr gibi bir mail adresi çok fazla gerekmedikçe kullanılabilir bir mail adresi değildi.

Ancak geçtiğimiz senelerde Gmail Altyapısını kullanmaya başlayan ve Öğrenci İsmi ile mail adresi vermeye başlayan Sakarya Üniversitesi Mail Sistemi öğrencilerin de ilgisini üstüne çekmeyi başardı.

Ancak bu durumla beraber de başka bir sorun ortaya çıktı.

 

Okul Bitince Mail Kapanacak

Bazı öğrenci arkadaşlar Mail Sistemini günlük işleri için de kullanmaya başladılar. Üyelik alırken, Aktivasyon yaparken ve diğer birçok iş için Sakarya Üniversitesi Mail Sistemini kullanıyorlar.

Ancak Mail Sistemi sadece Öğrenci Olunan Süreçte Açık Kalıyor. Yani Mezun olduğunuz veya Başka bir üniversiteye gittiğiniz an sistem sizin mailleri tamamen siliyor ve hesabı kapatıyor.

Böyle bir durumda da öğrencilerin Mail’deki Verileri Kaybetmeleri veya Mail Üzerinden Açılan Üyeliklerle ilgili işlem yapamamaları gibi bir durum ortaya çıkıyor.

Sakarya Mail Sistemi
Sakarya Mail Sistemi

Mail Sisteminin Yedeğini Alın ve Üyelikler İçin Kullanmayın

Sakarya Üniversitesi tarafından sağlanan @sakarya.edu.tr uzantılı mail adresleriniz ile mümkün olduğunca uzun vadeli ihtiyaç duyacağınız üyelikleri almayın.

Daha sonra kapanan mail adresiniz ile sorun yaşamanız ve verilere ulaşamamanız muhtemel.

Bunun yanında İş Başvuruları için bu sistemi pek fazla kullanmayın. İşin ne zaman size geleceği belli olmaz.

İlerde ihtiyacınız olacak olan dosyaları, notları, bilgileri ve verileri ise kesinlikle ya kendi mail adresinize gönderin ya da indirip depolayın.

Üniversite Mail Sistemini Kullanan Öğrenciler Dikkat!
Üniversite Mail Sistemini Kullanan Öğrenciler Dikkat!

Bilgi İşlem Mail Yedeklerine Ulaşamıyor

Son dönemde birçok arkadaşın başına gelen olay Maillere ve Yedeklere ulaşamama. Özellikle ders notlarının, tez verilerinin, yüksek lisans notlarının mail sistemi ile saklanmaya başlamış olması, kaybolan verilerin değerlerinin de artmasına sebep oluyor.

Bu sebeple de çok zorda kalmadıkça Üniversite Mail Sistemine tamamen bağlı çalışmayın. Şahsi Mail Adresinizi kullanın.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar