beylikdüzü escort

Üniversitelere 3. Sömestr Uygulaması Geliyor

Üniversitelere 3. Sömestr Uygulaması Geliyor

Şuan 2 Sömestr Uygulaması ile eğitim veren Üniversiteler için bazı yeniliklere gidilecek ve 3. Sömestr Uygulaması aktife alınacak.

Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU tarafından yapılan açıklamalara göre 4 Ay Güz ve 4 Ay Bahar Dönemi şeklinde eğitim gören, kalan 4 aylık süreçte ise tatil yapan Üniversite Öğrencileri için Tatil Süresi Kısalacak.

Yeni gelecek uygulama ile 3. Sömestr Uygulaması aktife alınacak ve Yaz Tatili süresinde açılan Yaz Okulları tarihe karışacak. Bu sürede ise YÖK ve Üniversiteler tarafından belirlenen yeni yapı uygulamaya konulacak.

 

 

3. Sömestr Eğitimden Ziyade Sosyal İçerikli Olacak

Yapılacak olan düzenlemeler ile ilk 2 dönemde alınan Teorik ve Pratik dersler 3. Dönemde olmayacak.

Bu dönemde daha çok Rehberlik Hizmetleri ve Sosyal Aktivitelere ağırlık verilecek.

Mesleki ve Teknik Okul ve Kurumlarda daha fazla Atölye İmkanı sağlanarak bu dönem genellikle Kişisel Gelişim ve Mesleki Gelişim alanında verilecek olan eğitimler ile tamamlanacak.

 

Üniversitelere 3. Dönem Uygulaması Geliyor
Üniversitelere 3. Dönem Uygulaması Geliyor

 

3 Aylık Yaz Tatili Artık Bitecek

3. Sömestr Uygulamasının başlaması ile 3 aylık Yaz Tatili de bitecek.

Her Dönem Arasında 20 ila 30 gün arasında tatiller olacak. Onun dışında öğrenciler fazla tatil yapamayacak. Üniversitelerde eğitimleri ile meşgul olacaklar.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

17 yorum

 1. bence bu sistem hic guzel degıl. bu dunya sadece okumamak ıcın gelmedik biz erken yaslanmak ıstemıyoruz 3 ay tatıl cok kısa zaten bu da yok olursa vellahı ogrencı bulmayacaksınız okula kacırlar.

 2. teknoloji fakültesindeyiz 72 iş günü yaz stajımız var nasıl olacak hem bide yurt dışından gelen arkadaşlarımız var maddiyat yüzünden evlerine zor gidip geliyorlar zaten bide tatil süresi az olunca nasıl olacak acaba

 3. okuduğunuz bölüm çok önemli arkadaşlar !!!
  bu yeni fikre %70 katılıyorum. çünkü hocaların dersi erken bırakması ve yarım yamalak anlatmaları nedeniyle tam olarak sindiremiyoruz dersleri.
  uygulama desen koştur koştur. iyi planlamayla yapılacak bu uygulamayla kişilerin kendini daha iyi geliştirme imkanı olacaktır.
  bi şeye net bi şekilde hayır demeniz ise önyargılı olduğunuzu gösteriyor.
  Evet demek için belki erken ama ders açıklarının kapatılması ve gerek kişisel anlamdaki farkındalığımız için iyi olabilir.
  okuyan bir sürü arkadaşımız ekstra kurslara gitmekte kendini donanımlı hale getirmek için, hiç olmazsa okulda yeteri kadar eğitim almış olacağız.
  zaten bi ağrenci için 3 ay tatil çok fazla tatilin okuldan soğutmadan verimli olması sağlanması için kısa olması şart!
  işinin öğrencilik olduğunun farkında olan biri önce düşünmeli: faydalarını…
  zaten yıllarca olacak çalışma hayatında 2 hafta peşpeşe tatili bile zor göreceğiz.

 4. ee nerde bunu stajı? mk stajı da yeni açacakları 13. ve 14. aylarda yapın diyecekler yakında. yok uzaya ilk biz gittik yok yazıyı ilk biz bulduk, yok yeni gezegeni biz keşfettik, yok dünyanın yuvarlak olduğunu ilk biz bulduk. bundan sonra 13. ve 14. ayı da biz bulduk diyip o aylarda da staj yapacaz mk

 5. 3 aylık tatil olmasa yeni döneme kim sağlam psikolojiyle başlar bunu düşünelim öncelikle…3 ay dediğimiz tatilin içinde bütünleme sınavları, yaz okulları var keşke dolu dolu 3 ay tatilimiz gerçekten olsaydı derken yeni gelecek sistemin şokuna girdik…ee insaf sizin zamanınızda böyle miydi ?

 6. Tobb etude okuyorum bu sistem var ve lanet olsun bu sisteme erasmus programlariyla uymuyor yazin dil egitimine gidilemiyor kolayca butlerle tatiller 1 hafta 2 hafta oluyor zaten tatil diye 3 hafta denilioyor ornegin gecen donem butunlemeler 31 aralikta bitti dersler 5 ocakta basladi. Butunlemeye kalmazsaniz dahada fazla olur tabikide oda 3 hafta haha hatta biraz daha az 🙂 cumartesi gunleride okulumuz var yetismedigi icin prigram sinavlar pazar gunleride oluyor bunlar artik normal geliyor insana . Bu haberede sasirmadim erasmusa bile gitmemizi istemeyen geri kafali bir sistem yonettigi icin .

 7. ne olacak sanki kaç tl harç parası sizde ya 😀 3 ay tatil nedir yani çok geç gelen bir reform kesinlikle hemen koyulmalı sanki milyarlar dolarlar veriyorsunuz 300 500 harç sanki. eğitim önemli eğitiiim ! teori var pratik yok okullarda insanlık rehberlik yok bunlar verilmeli gayte güzel karar inşallah bir an önce tüm okullar başlar.

 8. 3 sömestre olmaz. 3 trimestre olur. Fransızca kelimeler bunlar. 6 aylık dönemler sömestre dir.

 9. İnsanlar nasıl da kafalarından senaryo yazıyorlar, yok şöyle oluyomuş yok böyle oluyomuş… Önce öğrenin ne olduğunu, 2 satır haber okumakla olmuyor o işler. Üç dönem okul gayet mantıklı ve faydalı, bizim okulda olduğu gibi. Ancak hayatı tatil san(dırıl)an öğrenciler için ne kadar mantıklı olursa olsun farketmez, aynı tas aynı hamam. E tabi bizim okul ve hoca kalitemizi! atlamamak lazım.

 10. Ya arkdaş bu nedir ya yapmayın şöyle saçma sapan yenilikler ya istemiyoruz iyi bu sistem ya üni hayatı sadece okumak mı demek okula paşa paşa gidip gelmek mi demek ya bırakın da eğitim hayatımızın son aşamasını rahat yaşayalaım ya tatilimiz olsun kafamız rahat olsun zaten mezun olunca eşek gibi çalıştırıp sömürüyosunuzzz. Rahat bırakın artık eğitim sistemini değiştire değiştire yalama yaptınız oturmamış sistem altyapısız , vasat yönetim vasat !

 11. Bu hükümet üniversiteler’de böyle saçma yatırımlar yapmaya başlar ve okulları para yuvasına dönüştürürse bu ülke’de anarşizm üniversitelere yayılır.Sen öğrencinin arkasında mısın? Yoksa önünde engel mi olmaya çalışıyorsun ben anlamıyorum ki.
  Katlamalı harç sistemiyle zaten bütün devlet üniversitesi öğrencileri mağdur ediliyor.Mesela Kendim’den örnek vermek gerekirse ben özel bir üniversitede %50 burs ile okuyorum ailemin maddi durumu iyi ve bunu yapabilecek durumdalar ama Türkiye’de Bütün ailelerin durumu iyi mi ? Elbette Hayır ! İnsanlar neden devlet üniversitelerine gidiyor ve tercih ediyor? Yoksa herkes istemez mi yani özel okulda okuyup daha iyi hocalar ve daha iyi bir eğitim almayı veya ne bileyim kampüsünü beğendiği ve eğitim sistemi hoşuna gittiği özel okulu’da tercih etmeyi?İşte bunun tercih edilmeyiş sebebi Devletin Ekonomik olarak halka destek çıkması yani sonuçta orası Devlet Üniversitesi devletin kendi insanlarına hizmet ettiği ve daha iyi nesiller yetiştirmek için bir karşılık beklemeden insanlarını yetiştirdiği yer.Eğer Sen Üniversite’de okuyanları Ticari olarak görürsen bu genç nesil’de seni sadece maddi olarak görür.Unutma Devlet dediğin sonuçta biziz. Halktır.!
  3.Sömestr dediğiniz de kesin bu sistemi getirerek sadece sosyal olacak deyip daha da insanların üstünden rant kazanmak ve öğrenciyi mağdur etmekten başka bir şey değildir.

 12. Hem öğrenciye kolaylık sağlamak için şunu yaptık bunu yaptık diyorsunuz ama 10 kat mislini geri alıyorsunuz. Bu nasıl olacak?

 13. Bu da demek oluyor ki 3 dönem harç alabilecekler. Tabi birde katlamalı olarak, katlı katlı bize geri dönecek. Popomuzun üstüne oturamayacağız. 🙂 Keyfini çıkarmaya bakın. iyi eğlenceler…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar