Üniversitenin İlk Haftasında SAÜ’de Gerginlik Yaşandı

Üniversitenin İlk Haftasında SAÜ’de Gerginlik Yaşandı

Sakarya Üniversitesi Merkez Kafeteryada el ilanı dağıtan bir grup ile ilan dağıtılmasına karşı çıkan farklı görüşteki başka bir grup arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

Kafeterya içerisinde görev yapan Üniversite Güvenliğinin araya girmesinden sonra olay yerine çevik kuvvet çağrıldı ve gruplar arasındaki gerginlik büyük bir olaya dönüşmeden yatıştırıldı.

Olay sonrasında dağılan gruplardan bir tanesi Rektör Yardımcısı ile görüşerek olay hakkında bilgi verdi. Yaşanan gerginlikten sonra gruplar arasında gün içerisinde herhangi bir başka olay ise yaşanmadı.

Üniversitenin İlk Haftasında SAÜ'de Gerginlik Yaşandı

Geçen sene Bahar Dönemi sonlarına doğru tırmanmaya başlayan gerginlik bu sene Gezi Olayları ve Yerel Seçimler sebebiyle bir tik daha yukarı çıkmış gibi görünüyor. Kampüs de ilerleyen günlerde başka gergin olayların yaşanması ise oldukça muhtemel gibi görünüyor.

Üniversitenin İlk Haftasında SAÜ'de Gerginlik Yaşandı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Üniversitenin adını kirletenleri deşifre ederek derhal üniersite ile bağları kesilmelidir. Geçmiş yıllardan beri bu tarz olaylar küçük çapta da olsa görülüyordu; ancak yıllar geçtikçe hainler çoğalmakta. Bu durum karşısında yani hainlik karşısında elbette vatansever gençler de tepkisini koyacaktır.

  2. Yaptığınız haberde lütfen kullandığınız üsluba dikkat ediniz. Daha yatıştırıcı bir uslüpla yazmanız daha iyi olabilir insanların birbirlerine düşman gözüyle bakmaması için..
    Teşekkürler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar