beylikdüzü escort

Üniversiteye Girişte En Fazla Tercih Gören Üniversite ve Bölüm

Üniversiteye Girişte En Fazla Tercih Gören Üniversite ve Bölüm

Kariyer.net’in veri tabanındaki 19.5 milyon özgeçmişin verilerini kullanarak hazırladığı “Kariyer Haritası” ile üniversite adaylarının en çok arama yaptığı bölüm İşletme ve Endüstri Mühendisliği, okul ise İstanbul Üniversitesi oldu.

Kariyer.net, insan kaynakları konusunda sahip olduğu bilgi ve deneyimlerini üniversite tercihi yapmaya hazırlanan öğrenciler ile paylaştı. www.kariyerharitasi.com aracılığı ile lise öğrencileri hedeflerine uygun üniversite ve bölümü seçerken; üniversite eğitimine devam eden adaylar ise iş hayatına atılırken çalışmak istedikleri sektör ve departman ile ilgili Kariyer.net’ten yönlendirme desteği alıyor.

En Çok İşletme ve İktisat Arandı

Kariyer Haritası’nın son bir yıl içindeki istatistikleri incelendiğinde; en çok aranan sektörler içinde Bilişim ilk sırada yer aldı. Bilişim’i sırasıyla; Finans Ekonomi, Eğitim, Danışmanlık, Elektrik – Elektronik, Sağlık ve Otomotiv takip etti. Adayların en çok merak ettiği üniversiteler ise İstanbul ve Marmara Üniversitesi mezunlarının çalıştığı sektör ve departmanlar oldu. İşletme, İktisat, Endüstri ve Makine Mühendisliği bölümleri Kariyer Haritası sorgusunda en çok aranan bölümler oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar