Yaz Okulunda Açılan Dersleri Tüm Öğrenciler Alabilecek

Yaz Okulunda Açılan Dersleri Tüm Öğrenciler Alabilecek

Sakarya Üniversitesi tarafından 2013 senesinde açılacak olan Yaz Okulu için Tüm Öğrenciler ders seçiminde bulunabilecekler. İşte çözüm ve yapmanız gerekenler.

Öncelikle Üniversite Senatosu tarafından alınan ÇAP Öğrencileri ve Son Sınıf Öğrencileri Yaz Okulundan ders alabilir şartı devam ediyor. Ancak açık bir kapı var.

4. Sınıf öğrencileri tarafından Dilekçe ile seçilen ve açtırılması kesinleşen derslere 1. Sınıf, 2. Sınıf, 3. Sınıf öğrencileri de başvuru yaparak açılacak olan dersleri yaz okulunda alabilecekler.

Buradaki temel amaç Az Sayıda Ders açarak açılan derslere Maximum Öğrenci almak olacak gibi görünüyor. Bu noktada da iş son sınıf ve ÇAP Öğrencilerine düşüyor.

SAÜ Yaz Okulu Ders Seçimleri
SAÜ Yaz Okulu Ders Seçimleri

 

SAÜ 2013 Yaz Okulu Harç Ücretleri
SAÜ 2013 Yaz Okulu Harç Ücretleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

19 yorum

 1. Merhaba biz Marmara Üniversitesinden fonksiyonel analiz dersi için gelmek istiyoruz ancak dersin açılması kesinleştikten sonra biz kayıt yapacağız.dersin yeterli sayıda kişiye ulaşması için bizimde etkimiz olacak ancak bu etki bizim elimizden alınıyor Marmara’dan en az 5 6 kişi gelmeyi düşünüyoruz ders yetersiz kişi sebebiyle kapanırsa bize nasıl bir açıklama yapılacak. Neden biz dersin açılması için katkıda bulunamıyoruz ?

  • Yaz Okulu bu sene “MECBURİYETTEN” açıldığı için üniversite çok fazla üstüne düşmüyor açıkçası. Bölüm Öğrenci İşleri ile bir görüşün. Durumu izah edin. En azından açılması muhteel bir ders ise biraz destek olabilirler.

   Ama dediğim gibi katkınızın olup olmayacağı garantisini veremem. Siz arayıp bir şansınızı deneyin.

 2. ben dışardan yaz okuluna katılıcam fakat daha harcı ödeyemedim bu akts nasıl hesaplanıyor örnek 4 kredilik bir dersin akts 5 daha önce aldığım sayı ise 1 tutar 19.46 bunun ödeyeceğim miktarı nedir hesaplama çok farklı çıkıyo verilen örneğe göre lütfen yardımcı olun

  • AKTS veya KREDİ hesabı yapmayacaksınız. Ders kaç saat. Atıyorum 3+2. O zaman siz 5 saatlik ders alacak ve 19,46 * 5 olarak hesaplayacaksınız. O dersin AKTS si isterse 20 olsun. Sizin ödeyeceğiniz bedel SAAT hesabı ile 97,30 TL olacaktır.

   Aynı şekilde bir ders aldınız 5+4 yani 9 saat. Ama AKTS olarak 3 AKTS olarak görünüyor. Siz 9*19,46 ödemek durumundasınız. Dersin AKTS’si ödeyeceğiniz paraya etki etmiyor.

   Ders saatlerine bölümlerin sayfalarında açıklanan Yaz Okulu Listelerinden veya http://www.ebs.sakarya.edu.tr adresinden ulaşabilirsinizi.

   • öğrenci işleriyle alakalı bi sıkıntımı var ne zaman arasam çalıyo ama cvp veren yok özellikle öğle aralarına denk getirmeden ve saat 5 i geçmeden arıyorum hangi saatlerde açık gerçekten merak ediyorum

   • Her zaman ki hali. Bölüm Sekreterliklerine ve Bölüm Öğrenci İşlerine ulaşmaya çalışın. Okulun Öğrenci İşleri telefonlara cevap vermeye bilirler.

 3. slm almak istediğim derslerden sadece 1 i açılmış ve bunun dışında alttan dersim var bi ay boyunca tek ders için gelmek istemiyorum üstten açılan derslerden alabilir miyim

  • Açılan derslerden seçim yapabilirsiniz. Alt Üst sınırı olmayacaktır. Ama yine de bir Öğrenci İşleri ile görüşün. Bu sene çok şeyler değişti.

 4. merhaba cumhuriyet üniversitesinde inşaat müh. okuyorum ödemeyle alakalı birşeyler sormak istiyorum betonarme 2 zemin 2 ve mühendislik ekonomisini almak istiyorum fakat derslerin kredi sayısı belirtilmemiş ve haftada kaç saat verileceği hakkındada bi fikrim yok bu durumda ücreti nasıl yatırıcam ve dahada önemlisi ders betonarme ve zemin die geçiyo bunların 1 ve 2 si birden açılacağı için mi belirtilmemiş ?

 5. inşaat mühendisliğinde açılacak olan zemin mekaniği1 mi yoksa 2 mi yada her ikisi birden mi ?

  • Öğrenci İşleri ile görüşmeniz gerekiyor. Biz sitedeki bilgileri ekledik.

  • Hukuk Fakültesi yeni açılan bir fakülte. 4. SInıf öğrencisi olmadığı için Yaz Okulu açılması düşük. Ama bir Sekreterlik ile görüşün dilerseniz.

  • Herşey net arkadaşlar. Son sınıftan öğrenciler açılacak dersleri seçecek (ki dersler seçildi ve yayınlandı) Açılan dersleri alabilecek TÜM ÖĞRENCİLER yaz okuluna gelebilecek.

 6. yaz okuluna ara sınıfların ders alma durumuna dair bana bilgi verirmisinz lutfen rica ediyorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar