beylikdüzü escort

YPG Saflarında Savaşan SAÜ Öğrencisi Kobani’de Öldürüldü

YPG Saflarında Savaşan SAÜ Öğrencisi Kobani’de Öldürüldü

Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünde eğitim gören 23 Yaşındaki Van’lı Uğur NAMA Kobani’de meydana gelen son çatışmalarda hayatını kaybetti.

Kobani’de başlayan IŞİD ve YPG Savaşlarına katılmak üzere üniversitedeki eğitimini yarım bırakan ve Suriye’ye giden “Cuma Macit” adıyla da savaşta YPG saflarında yer alan Uğur NAMA 1 Ocak 2015 günü yaşanan çatışmalarda hayatını kaybederek Van’da toprağa verildi.

2010 yılında Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümüne kayıt yaptıran Uğur NAMA’nın süreç içerisinde hem Sakarya Üniversitesi hem de Sakarya genelinde birçok eyleme katıldığı gelen bilgiler arasında.

SAÜ'lü Uğur NAMA Toprağa Verildi
SAÜ’lü Uğur NAMA Toprağa Verildi

 

Geçtiğimiz Yıllarda Uyarı Cezası Almış

Uğur NAMA‘nın son olarak 2011 yılında üniversitede çıkan olaylar nedeniyle hakkında Sakarya Adliyesinde açılan davalardan dolayı yargılandığı ve üniversiteden de uyarı cezası aldığı öğrenildi.

Sakarya, bir dönem terör örgütü IŞİD’e katılımlarla gündeme gelmişti. Ancak Sakarya’dan, bölgedeki diğer terör örgütlerine katılımın da yüksek olduğu biliniyor. Sakarya’da resmi olmayan bilgilere göre özellikle İŞİD’e 200’ün üzerinde gencin katıldığı belirtiliyor.

Uğur NAMA
Uğur NAMA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar