beylikdüzü escort

Yurtlar İstedi, Öğrenci Servisleri Kampüs Dışına Çıkarıldı

Yurtlar İstedi, Öğrenci Servisleri Kampüs Dışına Çıkarıldı

İstanbul – Kocaeli – Derince hattından günlük olarak Sakarya Üniversitesine öğrenci taşıyan servisler için tahsis edilen alan Rektörlük Kararı ile kapatılarak Servislerin kampüs içinde beklemelerine yasak getirildi.

Düzenleme ile beraber İstanbul – Kocaeli ve Derince’den öğrencileri Sakarya Üniversitesine getiren servis araçlarının kampüse Öğrenci Bırakmak ve Öğrenci Almak için giriş yapmalarına izin verilirken, araçların kampüs içinde beklemeleri yasaklandı.

Bu yasaklama sonrasında çevre illerde yaşayan ve Sakarya Üniversitesinde okuyan öğrencilerin günlük olarak geliş ve gidişlerini sağladıkları Servis Araçları kampüs içinde bekleme yapmadan sadece öğrenci bırakıp alabilecekler.

 

Talep Öğrenci Yurtlarından Gelmiş

Konuyla alakalı olarak görüştüğümüz Öğrenci Servisi sahiplerinin verdiği bilgiler ise şu şekilde.

Sakarya Üniversitesi Güvenlik Daire Başkanlığının kendileri ile birkaç gün önce iletişime geçtiği ve bu sene için de Fen Edebiyat Binası arkasındaki alanı kullanabilecekleri ancak bazı düzenlemeler için destek vermeleri gerektiği bilgisi aktarılmış. Servisçilerde bu konuda destek olabileceklerini belirtmişler.

Ancak birkaç gün sonra Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Servis Araçlarının Kampüste Beklemesinin yasaklandığı bilgisi kendilerine ulaştırılmış. Bu yasağın da 20 Eylül 20174 tarihi itibari ile uygulanmaya başlanacağı bildirilmiş.

Yasağın sebebinin ise Öğrenci Yurtlarından gelen talepler olduğu belirtilmiş. Öğrenci Yurtlarının servislerinin kampüste bir durağa sahip olmadığı bu sebeple de bu diğer servis araçlarının da kampüs içinde beklememesi gerektiği belirtilmiş.

 

Durak Parası Bandrol Ücreti Halini Aldı

Yine servis sahipleri tarafından verilen bilgiye göre aylık olarak ödenen Durak Bedeli için de üniversitenin bir değişiklik yapmadığı, kampüse giriş için şimdi aynı bedelin Bandrol Ücreti olarak talep edildiği bilgisi verildi.

Belediye Otobüsleri ve Minibüslerden alınmayan bu ücretin Öğrenci Servislerinden alınmaya başlanması ise sert tepki almış durumda.

 

Bu Durumdan En Çok Öğrenciler Mağdur Olacak

Yakın illerde ailesi ile yaşayan ve Sakarya Üniversitesine servis ile gelip giden öğrenciler bu Durak Krizinden en fazla etkilenecekler arasında sayılabilir.

Havaların soğuması ve yağmurların başlaması ile duraklarda servis gelmesini beklemek zorunda kalacak olan öğrenciler tek bir noktadan servisin kalkmıyor olması sebebiyle de sorunlar yaşayacak gibi görünüyor.

Bakalım durumla alakalı olarak Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü nasıl bir karar alacak, bizlere nasıl bir açıklama yapacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar